fotograficzne porady

10 powodów dlaczego zdjęcia wychodzą rozmazane (i co można z tym zrobić)

Czy zdarzają Ci się niewyraźne zdjęcia z Twojej lustrzanki, ale nie wiesz dlaczego? Są szanse, że nie jest to wina aparatu tylko Twoja! Przygotowaliśmy zestawienie, są to fotograficzne porady kasujące niechciane rozmycie.

1. Twój czas otwarcia migawki jest zbyt wolny
Weź efektywną długość ogniskowej obiektywu i podzielić go na 1, aby uzyskać bezpieczny minimalny czas otwarcia migawki ręczny należy użyć. Na przykład, z obiektywem 200mm równoważnym, nie powinieneś strzelać wolniejsze niż 1 / 200sec lub istnieje ryzyko poruszenia aparatu. Możesz nawet dostać jakieś drgania.

2. Jesteś zbytniego zaufania w VR
System redukcji drgań firmy Nikon można pozwala fotografować z prędkością cztery przystanki migawki wolniej niż zwykle – ale nie licz na to. To najlepszy scenariusz, a dobrze jest zakładać, nie więcej niż dwa przystanki. VR poprawia wskaźnik sukcesu, to nie gwarantuje ostrość.
ciekawostki elektroniczne3. Twój obiekt jest w ruchu
Poruszające się być rozmyte przy długich czasach otwarcia migawki, więc nawet jeśli można trzymać aparat nieruchomo i nawet jeśli system VR robi wielką pracę, będziesz musiał użyć krótszego czasu naświetlania na poruszające się obiekty.

4. ISO jest zbyt wysoka
Czasem trzeba użyć bardzo wysokich czułościach ISO tak aby zapobiec drganiom aparatu, ale należy pamiętać, że na najwyższych ustawieniach widać utratę szczegółów. Aparat wykorzystuje procesy redukcji szumów, aby zmniejszyć wygląd hałasu, a te obniżają szczegółowość też.
5. Głębokość mitów polowych
Głębia ostrości jest strefa blisko do daleko ostrości w zdjęciach, ale jest to tylko pozorna ostrość, nie prawdziwe ostrość. Głębia ostrości polega na tyle ostre przedmioty patrząc z normalnej odległości widzenia i powiększeniach nawet jeśli są one zawsze tak lekko nieostre. Jeśli powiększyć wystarczająco daleko, zobaczysz, że niektóre obiekty nie są całkowicie ostre, nawet gdy są one technicznie w głębi ograniczeń terenowych.
6. Twój przysłona obiektywu jest za mały
Małe otwory służące do być związane z lepszą jakością obrazu. To wtedy obiektywy były stosunkowo nieskomplikowane i aparaty stosowane większych formatów, takich jak rolki 35 mm i 120 filmów. Ale w małych otworach nieuniknione efekt optyczny zwany „dyfrakcji” zestawy, w których szczegółowość zaczyna się zacierać. Przy dzisiejszych mniejszych czujników i wyrafinowanych projektów soczewki zoom, można zobaczyć już w f / 11. Jeśli strzelać do f / 16 lub f / 22, wasze strzały będzie wyraźnie bardziej miękkie niż nagrane w szerszych otworów.
7. Jesteś koncentruje się na coś złego
Oglądaj punkty AF w wizjerze aparatu. Jeśli używasz Automatyczny wybór pola AF, aparat wybierze najbliższy temat, który nie może być to, co ma. Jeśli używasz pojedynczy punkt AF, upewnij się, że AF Point nad prawidłowym część sceny. Wskazówka: w niektórych aparatach, w tym D3100, to bardzo łatwo przypadkowo przesunąć punkt AF w prawo z podstawy kciuka, jak trzymać aparat i nie zauważyć.8. Ręczne zbliżeniach zdjęcia są ryzykowne!
Kiedy jesteś bardzo blisko obiektu, głębia ostrości jest tak mała, że najmniejszy ruch z Twojej strony będzie rzucać swój przedmiot nieostry.Bardziej skoncentrować się na pobyt jeszcze, bardziej kołysać! Wyższe prędkości migawki nie będzie najmniejszego znaczenia – trzeba statywu.


9. Focus / skomponuj błędy
To często warto skupić się na jednej rzeczy, a następnie utrzymać spust migawki naciśnięty do połowy, aby można było zmienić kompozycję i zrób zdjęcie. Ale w tym czasie, może być przeniesione, z zastrzeżeniem może zostały przeniesione lub, jeżeli w jego aparatu domyślnie w trybie AF-to zrobić, że obiekt jest w ruchu, przejść do AF-C (ciągły) pracy i próbować ponownie skupić.

10. Czy twoje soczewki są czyste?
Jeśli idziesz do wilgotnych pomieszczeniach, obiektyw może zaparowanie, tworząc rozmazany, efekt miękkiej ostrości. Inne przyczyny rozmycia tłuste smugi to ważne fotograficzne porady  więc sprawdzić przód obiektywu przed obwinianie aparatu.

 

 

Tagi: , , , , , ,

2 komentarze

  • żaneta napisał(a):

    To niesamowite, za mnie, aby mieć stronę internetową, która jest cennym zaprojektowany dla mojego rozwiązania technologiczne. dzięki administrator

  • Elmo napisał(a):

    Ustęp pisaniu też emocje, jeśli zapoznać się z czym można pisać albo jest to skomplikowane, aby pisać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.