gmail

Aplikacja Gmaila zaatakowana przez hakerów

Naukowcy byli w stanie uzyskać dostęp do wielu aplikacji, w tym Gmail, przez ukrywanie złośliwego oprogramowania w innym ściąganych aplikacji.

Gmail był jednym z najłatwiejszych do uzyskania dostępu do popularnych aplikacji przetestowanych. Hack był testowany na telefonie z systemem Android, ale naukowcy uważają, to może działać na innych systemach operacyjnych.

Rzecznik Google powiedział gigant technologii zadowoleniem badania. „Badania osób trzecich jest jednym ze sposobów, Android jest wykonane mocniejsze i bardziej bezpieczne,” powiedziała. Badania prezentowane jest później na konferencji w San Diego cyberbezpieczeństwa przez naukowców z uniwersytetów w Michigan i Kalifornii. Inne aplikacje hacked zawarte H & R Block, Newegg, WebMD, Chase Bank, Hotels.com i Amazon.

Aplikacja Amazon był najtrudniejszy dostęp, z 48% skutecznością. Hack polega na dostępie do współdzielonej pamięci smartfona użytkownika za pomocą złośliwego oprogramowania ukrytego w pozornie nieszkodliwych aplikacji, takich jak tapety. Ta wspólna pamięć jest używana przez wszystkie aplikacje i analizując jego wykorzystanie naukowcy byli w stanie powiedzieć, kiedy użytkownik był zalogowaniu się do aplikacji takich jak Gmail, dając im okazję do kradzieży loginu i hasła. „Założenie było zawsze, że te aplikacje nie mogą kolidować ze sobą łatwo,” powiedział Zhiyun Qian, adiunkt na Uniwersytecie w Kalifornii i jeden z naukowców biorących udział w badaniach. „Pokazujemy, że założenie to nie jest prawdziwe, a jedna aplikacja może faktycznie istotnie na drugiego i spowodować szkodliwe skutki dla użytkownika.” W innym przykładzie, naukowcy byli w stanie skorzystać z funkcji app Chase Bank, który pozwala klientom płacić w kontroli, biorąc ich zdjęcia z aparatu swojego urządzenia. Naukowcy byli w stanie uzyskać dostęp do kamery w celu kradzieży zdjęć, były one podejmowane, dając im dostęp do danych osobowych, w tym podpisów i informacji bankowych. Badania zostały przeprowadzone na telefony z systemem Android, ale naukowcy uważają, że ataki mogą być skuteczne w innych systemach operacyjnych, w tym Windows i systemu iOS opracowanej przez Apple.

Tagi: , , ,

One Comment

 • payday loans napisał(a):

  Towary z ciebie, wspaniały człowiek. Muszę rozważyć swoje rzeczy przed
  i jesteś po prostu bardzo wielki. Naprawdę podoba mi się to, co masz
  nabyte tutaj, naprawdę lubią to, co mówisz i sposób
  przez które mówisz to. Robisz to zabawny i
  w dalszym ciągu dbać o to, aby zatrzymać się sensowne. Nie mogę się doczekać
  dowiedzieć się o wiele więcej od ciebie. To jest naprawdę wspaniałe strony internetowej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.