chiny

Chiny planują nowy system operacyjny PC w październiku

Chińska Akademia Inżynierii ujawnił plany wydania nowego systemu operacyjnego dla komputerów PC, jak tylko październiku.

Ma nadzieję, wersja dla urządzeń przenośnych może być następnie wydana w ciągu trzech do pięciu lat. Wiadomości została podana przez bibułę, prowadzonym przez Ministerstwo Przemysłu i Technologii Informacji (MIIT). Wynika decyzję w maju do zakazie używania Windows 8 na wielu chińskich komputerów rządowych. Ograniczenie zostało nałożone z powodu nominalnie dekretem o urządzeń energooszczędnych. Jednak kilka lokalne raporty sugerują, prawdziwym powodem była obawa, że Windows 8 komputery mogą być podatne na nadzór USA. MIIT think tank wspierany był także wyraził zaniepokojenie popularnością Google Android. W nowym raporcie, Ni Guangnan – który kieruje sojusz deweloperów do akademii – zauważył, że „więcej niż tuzin” Chińskie firmy zdecydowały się dostosować system operacyjny Google (OS), a nie stworzyć alternatywę od podstaw.

Należą kraju najlepiej sprzedającym ekspres słuchawki Xiaomi, którego nowy Miui 6 OS bazuje na wersji 4.4.4 Androida. „Tworzenie środowiska, które pozwala nam walczyć z Google, Apple i Microsoft, jest kluczem do sukcesu”, powiedział, dodając, że nowy system operacyjny nie obsługuje sklepy z aplikacjami. Nie jest to pierwsza próba Chin do budowy systemu operacyjnego własnych.

W czerwcu 2000 roku firma o nazwie Czerwona Flaga powstała w Chińskiej Akademii Nauk. Trwało to do wydania systemu operacyjnego opartego na Linux dla komputerów stacjonarnych i serwerów oraz kilka kompatybilnych aplikacji biurowych. Oprogramowanie zostało wykorzystane w departamentach rządowych i szkół, ale firma upadła na początku tego roku, po wyczerpaniu środków. Narodowy Uniwersytet w kraju Technologii Obronnej opracowała również Kylin OS około dziesięć lat temu.

System – nazwa pochodzi od mitycznej bestii mianem „chińskiego jednorożca” – miał być opcją wysokiego bezpieczeństwa dla użytkowników w administracji, obrony, energetyki, przemysłu lotniczego i innych krytycznych. Chociaż niedawno oprogramowanie używane na Tianhe-2 – najszybszy na świecie superkomputer – opracowanie wersji dla komputerów konsumenckich skupiła się na Ubuntu Kylin od 2013 roku. Jest to wariant opartego na systemie Linux OS Canonical, który został dostosowany dla osób, które korzystają z systemu pisania chiński uproszczony i chiński kalendarz księżycowy.

Po raz pierwszy została wydana w kwietniu ubiegłego roku, a jej strona internetowa mówi aktualizacja ukaże się w październiku. Nie jest jasne, czy to związane z projektem przedstawionym przez Ni Guangnan. Ponadto, Chińska Akademia Nauk zaprezentował COS (Chiny systemu operacyjnego) w styczniu – oparty na Linuksie system operacyjny dla urządzeń mobilnych jest, że został uznany za całkowicie home-grown. W tym czasie kilku blogerów zauważył przypominał interfejs użytkownika HTC Sense dla Androida, co prowadzi do spekulacji, że Tajwańska firma została zaangażowana.

Tagi: , , , , ,

2 komentarze

  • Super real napisał(a):

    Różnica pomiędzy niezabezpieczonych pożyczek i niezabezpieczonych będzie zabezpieczenie, pod warunkiem
    przez wnioskodawcę, nie jest naprawdę ustalona data zakończenia, znany jako okres pożyczonych środków.

  • galen napisał(a):

    Czytałem ten kawałek piśmie kompletnie o podobieństwo najnowszych i starszych technologii, to niesamowity artykuł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.