kamera cctv

Co to jest AHD CCTV? 960H kontra AHD kamer CCTV

AHD CCTV oznacza „analogowych wysokiej rozdzielczości”. Jest to nowy standard monitoring HD do kamer i rejestratorów. AHD obecnie obsługuje rozdzielczość HD 720p, jednak producenci pracują nad kamerami i rejestratorami AHD 1080p teraz. Będę aktualizować ten artykuł, gdy sprzęt 1080p stanie się dostępny. Można znaleźć różne style kamer CCTV AHD tutaj.
Jaki typ kabla ma kamery AHD użyciu?

Kamery CCTV AHD są podłączone do rejestratorów wykorzystujących ten sam typ kabla koncentrycznego jak tradycyjne kamery analogowe, zwykle lub kabla RG6 RG59 koncentryczny. Jedną z zalet AHD ponad kamer HD-SDI (innego standardu HD na koncentrycznym aparatu bezpieczeństwa), jest to, że kabel koncentryczny RG59 można uruchomić na duże odległości bez utraty wideo. Do tej pory w naszym doświadczeniu, instalatorzy mogą korzystać z kabla RG69 niezawodnie koncentryczny do max odległości 800 metrów dla kamer AHD. Kamery AHD mogą również korzystać z kabla UTP z baluny wideo uruchomić kabel do 320 metrów / 960 stóp z kablem CAT5.
AHD vs 960H Rozdzielczość wideo

Zdjęcia poniżej porównaj nadzoru wideo przechwytywanie zdjęć przez kamery CCTV 960H z kamery CCTV AHD. Oba te aparaty, gdzie podłączonych do iDVR-E8 hybrydowy analogowy / AHD CCTV rejestrator do przechwytywania obrazów. Każda kamera została wyświetlona na pełnym ekranie w rozdzielczości 720p, kiedy zdjęcie zostało zrobione. Proszę kliknąć na zdjęcia, aby zobaczyć pełny rozmiar.

Czy AHD zastąpić analogowe kamery CCTV?

Czas pokaże.

Technologia CCTV jest bardzo stabilna i ceny są bardzo przystępne.

Niektórzy ludzie w branży nadzoru pomyślał, że analogowa CCTV zostałyby wycofane lat temu. Około roku 2007, kamery IP rozdzielczości megapiksela zostały zyskuje na popularności. Jednak większość stwierdziła, że ​​kamery IP są bardziej trudne do konfiguracji i wyceny nigdy nie zszedł na tyle dużo, aby uzasadnić wyższą rozdzielczość.

HD-SDI przyszedł do branży nadzoru o 2010 (jest on używany do filmów i HDTV lat). Mimo, że bardzo lubię kamer HD-SDI, akceptacja nich jest ograniczony. Niektórzy mówią, że to dlatego, że nie można uruchomić koncentryczny przewód bardzo długich dystansach dla HD-SDI i nie ma wsparcia dla baluny wideo (do korzystania z kabla UTP). Jakość obrazu 1080p HD-SDI jest znakomita, choć.

AHD wydaje się do rozwiązania głównych problemów, który powstrzymał inne rodzaje kamer bezpieczeństwa HD od przejęcia rynku analogowej. Instalatorzy mogą korzystać z tego samego kabla koncentrycznego jako kamer tradycyjnych analogowych i pracują w tym samym max odległości. Baluny wideo do kamer AHD są dostępne dla tych, którzy wolą korzystać z kabla UTP CAT5, takich jak. Cennik kamer AHD jest tylko nieco więcej niż analogowe.

Ostatni, są wysokiej jakości hybrydowe rejestratory dostępne, które umożliwiają użytkownikom korzystać z obu kamer CCTV AHD i analogowe. Pozwoli to właściciele systemu bezpieczeństwa w użyciu istniejących kamer CCTV i modernizacji w czasie do HD, przy jednoczesnym zachowaniu ich rejestratora w miejscu.

Spodziewam AHD i CCTV współistnieć ze sobą od wielu lat.

Tagi: , , , , , , ,

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.