Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /ciekawostkielektroniczne/wp-load.php:1) in /ciekawostkielektroniczne/wp-includes/feed-rss2.php on line 8
Elektronika http://ciekawostkielektroniczne.pl Każdy elektronik ceni sobie najnowsze technologie. Dzisiejsza robotyka jest na tak zaawansowanym poziomie, że już niedługo mogą całkowicie zastąpić pracę człowieka. Tue, 17 Jul 2018 04:33:30 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=4.7.11 Czym jest pomiar rezystancji uziemienia? http://ciekawostkielektroniczne.pl/pomiar-rezystancji-uziemienia/ http://ciekawostkielektroniczne.pl/pomiar-rezystancji-uziemienia/#respond Tue, 05 Apr 2016 11:38:59 +0000 http://ciekawostkielektroniczne.pl/?p=321 Rezystencja uziemień, jest to zależność występująca między uziemieniem a ziemią odniesienia podczas przepływu prądu przemiennego. Rezystencja uziemień zależy w głównej mierze od rezystencji rozproszenia. Pomiar...

Post Czym jest pomiar rezystancji uziemienia? pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
Rezystencja uziemień, jest to zależność występująca między uziemieniem a ziemią odniesienia podczas przepływu prądu przemiennego. Rezystencja uziemień zależy w głównej mierze od rezystencji rozproszenia.

Pomiar rezystencji uziemień odbywa się za pomocą prądu przemiennego, aby uniknąć polaryzacji podczas wykonywania pomiaru. Do wykonania pomiaru możemy posłużyć się dwiema metodami.

  • Metodą techniczną
  • Metodą kompensacyjną

Pierwsza metoda czyli metoda techniczna, to metoda w której występuje obwód prądowy. W skład tej metody wchodzi obwód wtórny transformatora, amperomierz, uziom X, ziemia oraz prądowy uziom pomocniczy P. Woltomierz wytwarza obwód napięciowy, który posiada dużą rezystencję. Metoda techniczna stosowana jest przede wszystkim do pomiary rezystancji uziemienia w niskich granicach wartości 0,01 – 1 Ω.

Ryzyko ja niesie ze sobą pomiar rezystancji uziemienia

Podczas wykonywania pomiaru może zdarzyć się tak, że pomiar nam nie wyjdzie. Co to oznacza? Oznacza, to że podczas pomiarów otrzymaliśmy np. wynik mocno odbiegający od normy, a klient domaga się aby naprawić to i wykonać prawidłowy pomiar.

Co zrobić w takiej sytuacji?

mru-20 miernik rezystancji uziemieniaPierwsze co musimy zrobić, to odkopać bednarki. Drugą bardzo ważną czynnością jest umieszczenie w ziemi pręta uziomowego. Głębokość ustalamy indywidualnie zależnie od głębokości wkopania bednarki w głąb ziemi. Pręty najlepiej wbijać przy pomocy wiertarki udarowej. Jeżeli pomiar rezystencji uziemienia nadal nas nie satysfakcjonuje musimy powtórzyć powyższe czynności. Czyli odkopać bardziej bednarkę i wbić głębiej pręt. Możemy jeszcze zastosować drut odgromowy. Gdy złączymy nim bednarki z prętami uziomowymi otrzymamy odpowiednią wartość rezystancji. Dodatkowo dzięki zastosowaniu drutu odgromowego mamy zabezpieczenie naszego budynku przed burzą. Możemy wtedy być spokojni, że podczas złych warunków atmosferycznych z naszym domem nic się nie stanie.

Do pomiaru rezystancji uziemienia polecamy produkty tylko sprawdzonych marek. My testowaliśmy produkty dzięki dystrybutorowi Metris .

Polecamy zapoznać się między innymi z Miernik rezystancji uziemienia MRU-200 lub miernik HIOKI FT6031-03

Post Czym jest pomiar rezystancji uziemienia? pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
http://ciekawostkielektroniczne.pl/pomiar-rezystancji-uziemienia/feed/ 0
Ładowanie telefonu przez laser na podczerwień http://ciekawostkielektroniczne.pl/ladowanie-telefonu-przez-laser-na-podczerwien/ http://ciekawostkielektroniczne.pl/ladowanie-telefonu-przez-laser-na-podczerwien/#comments Tue, 02 Feb 2016 06:22:24 +0000 http://ciekawostkielektroniczne.pl/?p=306 W świecie gadżetów bezprzewodowych, ładowanie jest nadal dużym problemem, które zespół Wi-Charge stara się zmienić, pozwalając nam na stałe ładowanie telefonu bezprzewodowe przy użyciu technologii...

Post Ładowanie telefonu przez laser na podczerwień pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
W świecie gadżetów bezprzewodowych, ładowanie jest nadal dużym problemem, które zespół Wi-Charge stara się zmienić, pozwalając nam na stałe ładowanie telefonu bezprzewodowe przy użyciu technologii laserowej podczerwieni.

Mówiąc najogólniej można podzielić technologie zasilania bezprzewodowych na dwie ogólne kategorie: w pobliżu pola (kilka centymetrów, a nawet kontakt fizyczny) i dalekiego pola (kilka metrów lub więcej). W kategorii pobliżu pola jest sporo firm oferujących tego typu urządzenia. Wszystkie powszechne komercyjne technologie energetyczne bezprzewodowe w pobliżu pól dziś używają zarówno ściśle powiązanie (indukcyjne, fizycznego kontaktu pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem) lub luźne (rezonansowa, maksymalnie do kilku centymetrów odległości). W obu przypadkach, nadajnik i odbiornik muszą znajdować się bardzo blisko siebie.

Ładowanie telefonu przez podczerwień – jak to będzie działać?

Wi-Charge uważa, że ich rozwiązanie jest na tyle inne od swoich konkurentów, aby przezwyciężyć swoje ograniczenia. Ortal Alpert, założyciel Wi-Charge, pracował przez lata rozwijających zaawansowane rozwiązania optyczne dla swojego byłego start-upu. W tym czasie często podróżował po świecie w interesach, które zmusiły go ciągle szukać miejsca do zacierania pomysłów do swoich urządzeń mobilnych. W oparciu o swoje doświadczenia jako inżynier optyczny, opracował nową technologię ładowania bezprzewodowego, które używa laserów podczerwonych i opiera się na dwóch unikalnych, a teraz już opatentowanych pomysłach.

Aby zrozumieć te idee najpierw musimy wrócić do lasera i jak on działa. Laser jest zwykle określany jako uładowanie telefonu przez podczerwieńrządzenie, które odbija światło, pomiędzy parę zwierciadeł na jednym z końców nośnika wzmocnienia, które wzmacnia światła, z każdym kolejnym przejściem. Zazwyczaj jedno z luster wewnątrz tej wnęki jest częściowo przezroczyste dzięki czemu część światła, wychodzi jako wiązki laserowej.

Genialny pomysł Wi-Charge był w stanie wykorzystać tę jamę, która jest zazwyczaj zamknięta jako urządzenie i włączyć go do „otwartego urządzenia”, gdzie jednym z luster znajduje się na przykład w lampie na suficie, a drugi na odbieranie urządzenie. Czynnik wzmocnienia półprzewodnikowy jest usytuowany w nadajniku i dostarcza fotonami, które są zbierane przez ogniwa fotowoltaicznego w odbiorniku.

Potężne lasery mogą być niebezpieczne, ale Wi-Charge używa najwyższej klasy podczerwień laser (bezpieczny w każdych warunkach normalnego użytkowania), a co ważniejsze „wnęka zewnętrzna” konstrukcja oznacza, że ​​w chwili, gdy coś przecina ścieżkę laserowej dłoni, oko-wzmocnienie zatrzyma siłę i tym samym moc energii osłabnie.

Drugi unikalny pomysł, ma do czynienia z tym, że jest w stanie naprawić i utrzymać połączenie pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem. Wi-Charge wykorzystuje odblaskowe lustra zamiast zwykłych luster. Te odbijają światło z powrotem do źródła z minimalnym rozproszeniem. (Czasami można znaleźć odblaskowe lustra na temat znaków drogowych i rowerów, a kilka nawet zostało pozostawione na Księżycu przez zespół Apollo.) Korzystanie z tego typu rozwiązań sprawia, że wyrównując lustra niepotrzebne jest więc wiązka jest zachowana nawet gdy odbiornik się porusza oraz ma coś wykazać nam podczas wizyty w zeszłym roku. Podczas pracy przetwornik stale wysyła bardzo niską moc sygnału w podczerwieni przez pokój i kiedy trafi światła odblaskowego na odbiorniku, jest zwracany sygnał i połączenie zostanie nawiązane i zaczyna wzmocnienia. Połączenie zostanie utrzymany tak długo, jak to jest w zakresie i nie ma linii wzroku.

Użycie lasera ma jedną wyraźną wadę, że wymaga linię widzenia pomiędzy nadajnikiem i odbiornikiem. Oznacza to, że nie będzie w stanie ukończyć ładowanie telefonu, gdy ma się go w kieszeni, a zamiast tego należy umieścić ją odkrytą na stole. Według Alperta, „używamy telefonów co 15 minut średnio na Facebook, Twitter, Whatsapp, e-mail, a nawet za rozmowę. Oznacza to, że gdy jesteśmy w pozycji siedzącej dłużej niż 15 minut, gdy telefon jest zwykle na stole – i gotowy do ładowania bezprzewodowego „.

Jedną z największych zalet technologii Wi-Charge jest jego zdolność do dostarczania niemal dowolnej ilość mocy, od kilku miliwatów do czujnika zasilaniu do kilkuset watów stosowane w aplikacjach przemysłowych, a nawet wojskowych. Na rynku konsumenckim z urządzeń takich jak smartfony i wearables, Wi-Charge zamierza rozpocząć z systemem zdolnym dostarczać 10 W.

W przeciwieństwie do innych odległych technologii terenowych, Wi-Charge ma bardzo małą powierzchnię. Odbiornik może być tak mały, jak moduł kamery telefonu i nadal pobierać z odległości dziesięciu metrów. Aplikacje wymagające więcej mocy i dłuższego pasma zarówno nadajnik i odbiornik muszą być większe, ale nie tak gwałtownie.

Post Ładowanie telefonu przez laser na podczerwień pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
http://ciekawostkielektroniczne.pl/ladowanie-telefonu-przez-laser-na-podczerwien/feed/ 1
Systemy zabezpieczeń typy czujników http://ciekawostkielektroniczne.pl/systemy-zabezpieczen-typy-czujnikow/ http://ciekawostkielektroniczne.pl/systemy-zabezpieczen-typy-czujnikow/#respond Tue, 26 Jan 2016 07:13:48 +0000 http://ciekawostkielektroniczne.pl/?p=291 Różnego rodzaju systemy zabezpieczeń posiadają różne typy czujników. Każdy czujniki w systemach zabezpieczeń przeważnie ma inne zadanie. Wyróżniamy następujące typy czujników Hermetycznie uszczelnione kontaktrony Hermetycznie...

Post Systemy zabezpieczeń typy czujników pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
Różnego rodzaju systemy zabezpieczeń posiadają różne typy czujników. Każdy czujniki w systemach zabezpieczeń przeważnie ma inne zadanie. Wyróżniamy następujące typy czujników

Hermetycznie uszczelnione kontaktrony

Hermetycznie uszczelnione kontaktron jest bardzo rozpowszechnionym typem dwóch czujników, które działają z elektrycznie przewodzącego kontaktronu, który jest normalnie otwarte lub normalnie zamknięty, gdy pod wpływem pola magnetycznego, jak w przypadku odległości od drugiej części, która zawiera magnes. Kiedy magnes jest odsunięty od kontaktronu, kontaktron albo zamyka lub otwiera bramę ponownie na podstawie tego, czy projekt jest normalnie otwarte lub normalnie zamknięte.
Systemy zabezpieczeń posiadają także :

Pasywne czujki podczerwieni

Pasywna podczerwień (PIR), detektor ruchu jest jednym z najbardziej typowych czujników znajdujących się w gospodarstwie domowym i małych warunkach roboczych. Oferuje on niedrogie i niezawodne działanie. Zwrot pasywny odnosi się do faktu, że czujnik nie generuje lub promieniować własną energię; działa wyłącznie poprzez wykrycie energii ciepła wydzielanego przez inne obiekty.

Czujniki ultradźwiękowe

Korzystanie z częstotliwości pomiędzy 15 kHz i 75 kHz, te aktywne czujniki przesyłają fale ultradźwiękowe, które są niesłyszalne dla ludzi. Zasada przesunięcie Dopplera to podstawowy sposób działania, w których zmiana częstotliwości zostanie wykryty ruch ze względu na sprzeciw. Jest to spowodowane tym, że obiekt może spowodować zmianę częstotliwości ultradźwiękowej do odbiornika w stosunku do częstotliwości nadawczej systemów zabezpieczeń.

Czujki mikrofalowe

To urządzenie emituje mikrofale z nadajnika i wykrywa żadnych odzwierciedlenie mikrofale lub zmniejszenie intensywności wiązki za pomocą odbiornika. Nadajnik i odbiornik są zwykle łączone w środku jednej obudowie (monostatic) do zastosowań wewnętrznych i oddzielnych obudowach (jednakowo stałej) do zastosowań zewnętrznych. Aby zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów ten typ detektora jest zazwyczaj połączona z pasywnego czujnika podczerwieni, albo systemy zabepieczeń „Dualtec” alarm.

Post Systemy zabezpieczeń typy czujników pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
http://ciekawostkielektroniczne.pl/systemy-zabezpieczen-typy-czujnikow/feed/ 0
Rodzaje znaczników systemu RFID http://ciekawostkielektroniczne.pl/rodzaje-znacznikow-systemu-rfid/ http://ciekawostkielektroniczne.pl/rodzaje-znacznikow-systemu-rfid/#comments Fri, 22 Jan 2016 17:23:26 +0000 http://ciekawostkielektroniczne.pl/?p=287 Tagi systemu RFID można podzielić w zależności od tego, czy mają one swoje własne źródło zasilania, czyli aktywne tagi, lub tagi bez własnego systemu zasilania...

Post Rodzaje znaczników systemu RFID pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
Tagi systemu RFID można podzielić w zależności od tego, czy mają one swoje własne źródło zasilania, czyli aktywne tagi, lub tagi bez własnego systemu zasilania czyli pół pasywne i bierne.

Wcześniej wspominaliśmy już o tym, że systemy rfid wyposażone są w Tagi aktywne i pół pasywne przy użyciu zewnętrznego źródła (np. Baterii) wykorzystuje się do zasilania chipa. Również aktywne tagi mogą używać baterii do wysyłania fal radiowych do czytnika, a tag pół pasywny wysłać sygnał za pomocą zasilania z czytnika. Dodatkowy zasilacz jest używany podczas gdy inne dodatkowe funkcje, np. W znacznikach do pomiaru temperatury baterii służy do pomiaru zależności temperatury i rejestrowanie danych pobranych próbek.

Systemy rfid posiadają tagi, które zawierają więcej składników niż znaczniki pasywne są dziesięć razy droższe. Aktywne znaczniki są zazwyczaj używane do oznaczania elementów, które muszą być odczytywane z odległości większej niż kilkadziesiąt metrów, które mogą być odczytywane z odległości 30 m i więcej. Jeśli jest to konieczne, aby przeczytać etykietę z daleka, dodatkowy akumulator może rozszerzyć zakres nawet o 100 metrów więcej. Źródłem energii dla czytelnika jest pasywne znaczniki odpowiadają sygnału tylko na zaproszenia wysłanego z czytnika. Kilka lat temu system rfid wyposażony był w tagi pasywne, które były znacznie krótsze niż aktywny tag przeczytać zakresy – około 6 metrów, w momencie Więcej na znaczniki pasywne mają zasięg odczytu, nawet więcej niż 30 metrów.

Koszt produkcji tagi pasywne są dużo niższe, więc znaczniki są tańsze i można je stosować w większej ilości aplikacji w sytuacjach, w których jest to ważne wartości znakowanego przedmiotu na metce. Innym kryterium podziału RFID jest częstotliwość, w którym działają. Systemy rfid niskiej częstotliwości 124 kHz działa znacznie, 125 kHz lub 135 kHz. Systemy wykorzystujące wysokiej częstotliwości 13,56 MHz i UHF systemów w Europie wykorzystywać pasmo pomiędzy 865 i 868 MHz.

Post Rodzaje znaczników systemu RFID pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
http://ciekawostkielektroniczne.pl/rodzaje-znacznikow-systemu-rfid/feed/ 2
Jak działa system RFID? http://ciekawostkielektroniczne.pl/jak-dziala-system-rfid/ http://ciekawostkielektroniczne.pl/jak-dziala-system-rfid/#respond Thu, 21 Jan 2016 07:23:03 +0000 http://ciekawostkielektroniczne.pl/?p=284 System RFID lub inaczej radio frequency identification, to ogólny termin używany do opisywania technologii, która za pomocą fal radiowych rozpoznaje obiekt przy użyciu fal radiowych....

Post Jak działa system RFID? pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
System RFID lub inaczej radio frequency identification, to ogólny termin używany do opisywania technologii, która za pomocą fal radiowych rozpoznaje obiekt przy użyciu fal radiowych.

System rfid składa się z respondera czyli znacznika systemu rfid oraz czytnika rfid, który wyposażony jest w antenę. Znacznik RFID, to układ scalony czyli mikrochip, który łączy się z anteną, umocowaną na nośniku. W układzie scalonym systemu rfid znajduje się kilkaset bitów pamięci, w którym można zapisywać dane. Zazwyczaj zapisuje się tylko numer, który odnosi się do określonej bazy danych użytkownika. Aby móc odczytać te dane z bazy danych system rfid musi wyposażony być w czytnik z anteną. Dane wtedy możemy odczytać w każdym momencie. Gdy antena odbierze sygnał (energię elektromagnetyczną) od anteny czytnika, używając tej energii wysyła sygnał zwrotny w postaci fal radiowych do anteny czytnika zawierający informację o zawartości pamięci mikrochipu.

Jak działa system rfid?

Czytnik w momencie wyłapania odpowiednich fal radiowych, odczytuje je interpretuje je jako określone dane. W czasie kilku sekund czytnik jest wstanie zidentyfikować ponad tysiąc znaczników, chociaż prędkość odczytu zależy od modelu czytnika. Czytnik później ma możliwość przesłania danych do komputera, gdzie zostaną wykorzystane do aktualnych potrzeb. Pamięć w mikrochipie stanowi TID czyli unikalny numer seryjny, który identyfikuje tagi. Aby dostać się do pamięći system rfid wymaga podania hasła zabezpieczającego. Jest ono niezbędne do odczytania, zapisania oraz zmiany danych znacznika. Dzięki odrębnemu haśle możemy zniszczyć cały znacznik systemu rfid.

Post Jak działa system RFID? pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
http://ciekawostkielektroniczne.pl/jak-dziala-system-rfid/feed/ 0
Rząd rozpoczyna inwestowanie w zrównoważoną infrastrukturę http://ciekawostkielektroniczne.pl/stworzmy-zaufanie-rzadu-do-inwestowania/ http://ciekawostkielektroniczne.pl/stworzmy-zaufanie-rzadu-do-inwestowania/#respond Mon, 28 Dec 2015 12:27:49 +0000 http://ciekawostkielektroniczne.pl/?p=277 Z dużą prędkością w sądowej, planuje fot on Thames Tideway Tunel o pójść przed Inspektorat Planowania i bardzo przyszłej własności Britian za autostrady się do...

Post Rząd rozpoczyna inwestowanie w zrównoważoną infrastrukturę pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
Z dużą prędkością w sądowej, planuje fot on Thames Tideway Tunel o pójść przed Inspektorat Planowania i bardzo przyszłej własności Britian za autostrady się do debaty, wyzwanie zjednoczenia krótkoterminową potrzebę publicznego do wzrostu gospodarczego, długoterminowej zrównoważonej rozwój infrastruktury nigdy nie była większa.

PROJEKT

Przez chude konstruktorów mają zdolność do zmniejszania poboru materiałów w konstrukcji i infrastruktury. Tylko nowe, gdy budynek jest konieczne, na przykład: wprowadzenie twardych ramiona w miejscu rozszerzenia drogi.

PRZYBORY

Gdy projekt został zminimalizowany następnie starannej selekcji materiałów, za pomocą „analizy hot spot” w celu sprawdzenia ich emisji dwutlenku węgla i energii, pozyskiwanie lokalnych i wykorzystanie materiałów pochodzących z recyklingu wszystko może zmniejszyć wpływ węgla.

OPTYMALIZACJA

Sieci będą zmaksymalizowane do pojemności z wykorzystaniem inteligentnego monitorowania i routingu technologii. Wyciskanie więcej objętości do sieci, zmniejszając zapotrzebowanie na nowych budynkach. W systemach pojazdów będzie Pilote samochody jeździsz optymalną przepustowość dróg i zwiększenie efektywności.

TECHNOLOGIA

Postęp technologiczny w zakresie sieci energetycznych i pojazdów sami myśli samochody elektryczne i pociągi napędzane odnawialnych źródeł energii, a na niebie bardzo skuteczny samoloty, które zawierają technologie słoneczne są w opracowaniu.

Post Rząd rozpoczyna inwestowanie w zrównoważoną infrastrukturę pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
http://ciekawostkielektroniczne.pl/stworzmy-zaufanie-rzadu-do-inwestowania/feed/ 0
Mikroczip medyczny jest prawdziwy: Naukowcy tworzą małe układy elektroniczne http://ciekawostkielektroniczne.pl/mikroczip-medyczny-jest-prawdziwy-naukowcy-opracowuja-male-uklady-elektroniczne/ http://ciekawostkielektroniczne.pl/mikroczip-medyczny-jest-prawdziwy-naukowcy-opracowuja-male-uklady-elektroniczne/#respond Thu, 01 Oct 2015 09:26:34 +0000 http://ciekawostkielektroniczne.pl/?p=271 Jeśli myślałeś, że pojęcie mikroprocesorów medycznie iniekcji było coś z opowieści science fiction, to jeszcze raz. Kohorta naukowców z uniwersytetów na całym świecie opracowała nowy...

Post Mikroczip medyczny jest prawdziwy: Naukowcy tworzą małe układy elektroniczne pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
Jeśli myślałeś, że pojęcie mikroprocesorów medycznie iniekcji było coś z opowieści science fiction, to jeszcze raz. Kohorta naukowców z uniwersytetów na całym świecie opracowała nowy typ do implantacji mikroczipa zdolny do wykonywania różnych zaprogramowanych funkcji w organizmie przez pewien okres czasu, a następnie rozpuszczenie w zapomnienie.

Opublikowane w czasopiśmie Science, nowe badanie na technologii wyjaśniają, jak „przemijająca elektronika” jest dokładnym przeciwieństwem tradycyjnej elektroniki, która jest zaprojektowana z myślą o stabilności i długoterminowej trwałości w umyśle. Rozpuszczalne elektroniczne, z drugiej strony, są zaprojektowane specjalnie do stopienia gdy zostaną one osiągnięte swoich zadań lub co najmniej to, co jest powiedziano.

„Niezwykła cechą nowoczesnej elektroniki krzemowej jest jego zdolność do pozostają niezmienne fizycznie, niemal w nieskończoność dla celów praktycznych,” mówi abstrakcyjne badania. „Mimo, że cecha ta jest cechą aplikacji układów scalonych, które istnieją dzisiaj, nie może być możliwości dla systemów, które oferują odwrotne zachowanie, takie jak wszczepialnych urządzeń, które działają na medycznie przydatnych ramach czasowych, ale potem całkowicie zniknąć poprzez ponowne wchłanianie przez organizm „.

Jednym z przykładów może być wszczepiane chipy przeznaczone do kierowania otwarte rany ciepła w celu uniknięcia infekcji, szczególnie w czasie pacjentów w szpitalach, mówi kawałek BBC na ten temat. Innym zastosowaniem może być może być, aby wywołać odpowiedź immunologiczną, że cele potencjalnie śmiertelną infekcję, skoro, jak medycyna konwencjonalna jest w dużym stopniu odrzucił wiele bardziej skuteczne całościowe i żywienia oparte podejścia do zapobiegania i leczenia choroby.

Według doniesień, chips testowe zostały już utworzone, które składają się z kombinacji krzemu i tlenku magnezu i pokryty warstwą ochronną z jedwabiu przez ekstrakcję jedwabiu z jedwabników, rozpuszczenie i reformowania go do powłoki krystalicznej. W zależności od przewidywanego okresu życia w szczególności układ, grubość jedwabiu może być bardzo cienka trwać kilka godzin lub nieco grubszą trwać przez kilka dni lub nawet tygodni.

Post Mikroczip medyczny jest prawdziwy: Naukowcy tworzą małe układy elektroniczne pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
http://ciekawostkielektroniczne.pl/mikroczip-medyczny-jest-prawdziwy-naukowcy-opracowuja-male-uklady-elektroniczne/feed/ 0
iPhone 7 wchodzi na rynek http://ciekawostkielektroniczne.pl/iphone-7-wchodzi-na-rynek/ http://ciekawostkielektroniczne.pl/iphone-7-wchodzi-na-rynek/#respond Sat, 12 Sep 2015 09:06:59 +0000 http://ciekawostkielektroniczne.pl/?p=327 Wiadomo już, że każda premiera nowego smartfona od Apple wywołuje burzę emocji u zagorzałych fanów tej marki. Podobna sytuacja ma miejsce właśnie teraz, gdy na...

Post iPhone 7 wchodzi na rynek pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
Wiadomo już, że każda premiera nowego smartfona od Apple wywołuje burzę emocji u zagorzałych fanów tej marki. Podobna sytuacja ma miejsce właśnie teraz, gdy na rynek weszło nowe dziecko Apple czyli nowy iPhone 7.

Na uwagę zdecydowanie zasługuje fakt, że nowy iPhone pozbawiony jest złącza minijack, co za tym idzie smartfon staje się zgodny z normą IP67, czyli jest odporny na kurz oraz wodę. Dodatkowo dzięki temu zabiegowi iPhone zyskał sporo na wyglądzie. Fani tego złącza nie muszą się jednak obawiać, ponieważ Apple umożliwił podłączenie zestawu audio po Jacku. Służy do tego dołożona do zestawu przejściówka Lightning.

Jeżeli poruszyliśmy już temat audio, to razem z nowym telefonem, Firma Apple wprowadza również dedykowane bezprzewodowe słuchawki AirPods. Posiadają one dwa akcelerometry, dwa optyczne sensory oraz mikrofon. Dzięki działaniu autonomicznemu bez problemu możemy korzystać tylko z jednej słuchawki. Firma zapewnia, że słuchawki łącza się ze smart fonem błyskawicznie, a jakość dźwięku zadowolą nawet najbardziej wymagających audiofilów.

Kolejne zmiany, zmiany, zmiany…

Przycisk Home, to kolejna zmiana. Przycisk ma reagować dużo szybciej na polecenia. Idzie to w parze z nowym Taptic Engine API, co stwarza nowe możliwości dla programistów.

Sławny wyśeitlacz Retina HD, również doczekał się updatu. Nowy iPhone 7 posiada jaśniejszy wyświetlacz aż o 25%, wspiera standardy kinowe oraz obsługuje szeroki zakres kolorów.

Jak zapowiada Apple, ich nowy smartfon ma być najlepiej brzmiącym smart fonem w historii. Stoją za tym 2 głośniki stereo, które umieszczone są przodu przy górnej oraz dolnej krawędzi obudowy.

Aparat również nie mógł zostać pominięty.  Dodany został czujnik stabilizacji obrazu OIS, który wcześniej montowany był tylko w w IPhonie 6 Plus oraz 6S Plus. Matryca 12 Mpxi, unowocześniona dioda LED, która ma dawać 50% więcej światła. Przód wyposażony został w 7Mpix kamerę ze stabilizacją obrazu.

Wydajność

Procesor jaki zastosowano w iPhonie 7 to chip Apple A10 Fusion czterordzeniowy o taktowaniu 2.4 GHz. Pojedynczy rdzeń natomiast jest dopracowany jak nigdy dotąd i niemalże bije głowę popularnego Snapdragona 820 czy Exynosia 9980. Wydajność może wydawać się niezbyt wysoka, ale ci którzy znają iPhony dobrze wiedzą, ze praca podzespołów na IOS drastycznie różni się od pracy podzespołów na Androidzie. Apple zapewniło, że chip jest 40% mocniejszy od poprzednika czyli A9. Chip graficzny również ma być o 50% mocniejszy niż poprzednik A9.

Cena i dostępność

Aż 5 wersji kolorystycznych posiada nowy iPhone. Czarny błyszczący, czarny matowy, złoty, srebrny, różowy.  Jeżeli chodzi o pamięć wewnętrzną, to będziemy mieli do dyspozycji 32GN, 128 GB oraz 256 GB.

Cena za iPhona 7 zaczyna się od 649 dolarów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że taka sama cena była również w przypadku 2 razy słabszego poprzednika.

Według mnie nowy iPhone prezentuje się całkiem nieźle, w szczególności kolor czarny mat. Specyfikacja oraz unowocześnienia też są na plus. Jeżeli ktoś jest wielkim fanem tych smartfonów, to myślę, że nie będzie zawiedziony po zakupie.

Post iPhone 7 wchodzi na rynek pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
http://ciekawostkielektroniczne.pl/iphone-7-wchodzi-na-rynek/feed/ 0
Worldmaster przebojem młodzieżowych zegarków http://ciekawostkielektroniczne.pl/worldmaster-przebojem-mlodziezowych-zegarkow/ http://ciekawostkielektroniczne.pl/worldmaster-przebojem-mlodziezowych-zegarkow/#respond Tue, 18 Aug 2015 09:12:43 +0000 http://ciekawostkielektroniczne.pl/?p=264 Worldmaster to najpopularniejsze zegarki firmy Atlantic. Kwadratowa koperta ze stali szlachetnej jest to znak rozpoznawczym modelu Worldmaster. Worldmaster przeznaczone są głównie dla ludzi biznesu. Wykon...

Post Worldmaster przebojem młodzieżowych zegarków pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
Worldmaster to najpopularniejsze zegarki firmy Atlantic. Kwadratowa koperta ze stali szlachetnej jest to znak rozpoznawczym modelu Worldmaster.

Worldmaster przeznaczone są głównie dla ludzi biznesu. Wykon tego modelu zegarka jest bardzo gustowne i jest to najbardziej znana seria zegarków firmy Atlantic. Do popularnych modelów możemy zaliczyć Worldmaster 1888, Square czy Art Deco.

Worldmaster firmy Atlantic wytwarzane są w Szwajcarii od 1888 roku w mieście Bettlach, a pomysłodawcą marki zegarków jest Eduard Kummer. W Polsce zegarki po raz pierwszy pojawiły się na rynku w roku 1950, a początki lat 90 to złota era dla zegarków Worldmaster, ponieważ osiągnęły najlepszą sprzedaż wśród zegarków na polskim rynku.

Worldmaster wyróżnia to, że każdy model składany jest własnoręcznie według schematu, który nie może być zaburzony. Worldmaster zaprojektowany został w 1955 roku. Zegarki te posiadają szklaną kopertę, dlatego też możemy oglądać pięknie złożony mechanizm. Zrobione są ze stali nierdzewnej co sprawia, że zegarki te są odporne na rdzę. Wysoka jakości szkła sprawia, że zegarki te odporne są również na zarysowania, co daje nam możliwość długiego i bezpiecznego korzystanie z zegarka bez utraty jakości. Worldmaster wyposażony jest w srebrną tarczę, ze złotymi wskazówkami oraz cyferblatem, a na dodatek z prawej strony tarczy usadowiony jest datownik z aktualnym dniem miesiąca. Bransoleta zegarka jest złota i zrobiona jest w PVD. Czyli metodą, w której wykorzystuję się nakładanie różnego rodzaju powłok za pomocą gazu. Niestety wadą tych zegarków jest brak wodoszczelności. Więc Ci którzy będą chcieli udać się w podwodną przygodę z zegarkiem po wyjściu z wody mogą się mocno zdziwić niedziałającym zegarkiem. Jednak umycie go pod bieżącą wodą nie będzie stanowiło żadnego problemu. Worldmaster oferuję swoim klientom dwuletnią gwarancję producenta.

Jeżeli ktoś pragnie poczuć się wyjątkowo i nowocześnie powinien nabyć zegarek firmy Atlantic Worldmaster. Choć jak wspominałem nie jest to tania przyjemność.

Post Worldmaster przebojem młodzieżowych zegarków pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
http://ciekawostkielektroniczne.pl/worldmaster-przebojem-mlodziezowych-zegarkow/feed/ 0
Jak powstał zegarek Vostok? http://ciekawostkielektroniczne.pl/jak-powstal-zegarek-vostok/ http://ciekawostkielektroniczne.pl/jak-powstal-zegarek-vostok/#respond Thu, 13 Aug 2015 12:59:56 +0000 http://ciekawostkielektroniczne.pl/?p=265 Zegarek Vostok powstał w 1942 roku, kiedy jedna z roślin z Watch Factory Najpierw Moskwa zegarmistrzowskich został ewakuowany do Chistopol, małej miejscowości położonej na rzece...

Post Jak powstał zegarek Vostok? pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
Zegarek Vostok powstał w 1942 roku, kiedy jedna z roślin z Watch Factory Najpierw Moskwa zegarmistrzowskich został ewakuowany do Chistopol, małej miejscowości położonej na rzece Kama w Tatarstanie. Tylko obronny był produkowany w latach wojny , ale jak tylko wojna się skończyła firmy zaczął robić mechanicznych zegarków. Jednakże Spółka nie rozpocząć korzystanie z „Wostok” marki aż do 1960. Przypuszczalny „Wostok” marka została nazwana po programie kosmicznym Wostok, co dało wstępny zaawansowania ZSRR w wyścigu Kosmicznej (jak kilka innych marek zegarków, sowieckich wymienionych w tematach kosmicznych w latach 1960 – Poljot i Raketa).


Zegarek vostok to zegarek przeznaczony głównie dla tych, którzy pragną mieć na swoim nadgarstku innowacyjny i klasyczny design. Zegarek vostok nawiązuje do rosyjskich lub sowieckich dokonań technicznych, kulturalnych oraz architektonicznych.

Efektem współpracy marki vostok z firmą Koliz Vostok jest pierwszy zegarek vostok z serii k3- Submarine. W swojej ofercie marka posiada bardzo wiele różnych modeli zegarków. Zegarek vostok posiada takkie modele jak:

  • Anchar
  • N1 rocket
  • Lunokhod 2

Zegarek vostok N1 rocket sprawdzi się idealnie dla osób które lubią uprawiać ekstremalne sporty np. ekstremalne nurkowanie, MotoCross, skoki na spadochronie itp. Zegarek vostok składany jest własnoręcznie w Wilnie na Litwie i każdy z nich oznakowany jest unikatowym nuerem limitowanej edycji.

Zegarek vostok unika nazewnictwa militarnego i skupia się tylko na pokojowych dokonaniach Rosyjskiego Państwa. Co ciekawe marka nie rywalizuje z innymi markami na rynku poprzez cenę. Na zegarek Vostok może Pozowic sobie osoba mniej zamożna, a w zamian dostaję zegarek bardzo dobrej jakości i bardzo dobrze wykonany zegarek.

Post Jak powstał zegarek Vostok? pojawił się poraz pierwszy w Elektronika.

]]>
http://ciekawostkielektroniczne.pl/jak-powstal-zegarek-vostok/feed/ 0

Fatal error: Call to undefined function http_response_code() in /ciekawostkielektroniczne/wp-admin/includes/static-template.php on line 4