grudniowy portret

Fotograficzne porady dotyczące miesiąca grudzień

W ramach naszej bieżącej serii, aby pomóc Ci być bardziej kreatywnym z aparatem cyfrowym, każdego miesiąca publikujemy kilka zabawnych sezonowych, kreatywnych pomysłów fotograficznych pomagających inspirować wyobraźnię. Wraz z niesamowitych obrazów, mamy również kilka szybkich wskazówek jak fotograficzne porady zarówno przez amatorów jak i profesjonalnych fotografów, którzy są ekspertami w tych dziedzinach.

My akurat na grudzień mamy nową listę ciekawych projektów, jak co naturalistyczny portret, kreatywnych pomysłów martwych natur, efektów fotograficznych i wiele więcej. Dobry portret jest wyzwaniem samym w sobie, ale praca się nie kończy. Jak skończysz obraz jest zbyt ważne. Umiejętny retusz w Photoshopie może dobry portret zacząć świetnie wyglądać.

Kluczem do stworzenia wielkiego portretu jest uchwycenie osobowości obiektu podczas dokumentowania ich wygląd w pochlebne i ciekawy sposób. W celu zapewnienia, że ostrość jest tam, gdzie należy, zmniejszenie nasycenia jasnym tle obiekt, rozmycie nieistotnych szczegółów i elementów rozpraszających sklonować się.

Jeśli chodzi o retusz twarzy to subtelność jest wszystkim. Chciałbym, aby zmniejszyć wygląd porów, zmiękczają żadnych przebarwień pod oczami i sklonować żadnych bezpańskich włosy z twarzy. Oprzeć się pokusie, aby dać się ponieść plastik skóry i świecące oczy będą rozpraszać, a wszystko ktoś zauważy, że to retusz.

Twoje wybory koloru mogą zrobić wiele, aby określić nastrój swojego portretu. Ciepłe odcienie mogą oznaczać, że będzie szczęście i zdrowie, a chłodniejsze odcienie stworzą lepsze odzwierciedlenie, bardziej skomplikowanej interpretacji obiektu.

Dopasowywanie kolorów może pomóc wyciągnąć obraz razem, tworząc spójność brzmienia. Dla większości portretów, polecam zwiększenie nasycenia odcieni skóry, aby dodać więcej żywiołowość. Ale należy uważać, aby nie przesadzić.

Tagi: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.