ciekawostki geograficzne

Google: wyszukiwanie w Amazon jest największym rywalem

Prezes Google Eric Schmidt powiedział, największym rywalem firmy w poszukiwaniu online jest e-commerce gigant Amazon. Pan Schmidt walczył w zastrzeżeniach, że Google korzystają bezkonkurencyjną przewagę na rynku wyszukiwania internetowego.

„Wiele osób uważa, naszym głównym konkursie Bing lub Yahoo. Ale, naprawdę, nasza wyszukiwarka największym konkurentem jest Amazonka”, powiedział w przemówieniu w Berlinie. Google jest w środku sondy Unii Europejskiej w swojej wyszukiwarce po skarg antymonopolowych. W lutym, że unikali płacenia co mógł dać miliardowe kary, gdy zgodził się dać równą pozycję do usług konkurencyjnych, takich jak Microsoft w swoich wynikach wyszukiwania.

Ale pan Schmidt zwrócił uwagę, że konkurencja w świecie online „nie zawsze jest jak-for-like”. „Ludzie nie myślą o Amazon w poszukiwaniu, ale jeśli szukasz czegoś kupić, jesteś częściej niż nie szuka go na Amazon,” powiedział. „Oni są oczywiście bardziej skupiony na stronie commerce równania, ale w swoich korzeniach, są odpowiedzi na pytania i wyszukiwania użytkowników, podobnie jak my.”

Amazon, największy na świecie sklep internetowy, został w wiadomościach niedawno na ruchy poza rdzeń swojej działalności e-commerce. W sierpniu, to kupił na żywo strumieniowej transmisji sieciowej gry Twitch Interactive za około £ 603 mln, znakowanie największe przejęcie jego 20-letniej historii. Google zostało wcześniej zgłoszone do być w rozmowach kupić Twitch. Jednak, mimo że Google posiada dominującą pozycję stanowi ponad 90% rynku wyszukiwarek internetowych, panie Schmidt powiedział, że jest jeszcze zmęczony „next Google”. „Ktoś, gdzieś w garażu jest polowanie na nas. Wiem, bo nie tak dawno temu byliśmy w tym garażu. Zmiana wynika z którym najmniej się tego spodziewasz,” dodał.

Tagi: , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.