iphone

iPhone 7 wchodzi na rynek

Wiadomo już, że każda premiera nowego smartfona od Apple wywołuje burzę emocji u zagorzałych fanów tej marki. Podobna sytuacja ma miejsce właśnie teraz, gdy na rynek weszło nowe dziecko Apple czyli nowy iPhone 7.

Na uwagę zdecydowanie zasługuje fakt, że nowy iPhone pozbawiony jest złącza minijack, co za tym idzie smartfon staje się zgodny z normą IP67, czyli jest odporny na kurz oraz wodę. Dodatkowo dzięki temu zabiegowi iPhone zyskał sporo na wyglądzie. Fani tego złącza nie muszą się jednak obawiać, ponieważ Apple umożliwił podłączenie zestawu audio po Jacku. Służy do tego dołożona do zestawu przejściówka Lightning.

Jeżeli poruszyliśmy już temat audio, to razem z nowym telefonem, Firma Apple wprowadza również dedykowane bezprzewodowe słuchawki AirPods. Posiadają one dwa akcelerometry, dwa optyczne sensory oraz mikrofon. Dzięki działaniu autonomicznemu bez problemu możemy korzystać tylko z jednej słuchawki. Firma zapewnia, że słuchawki łącza się ze smart fonem błyskawicznie, a jakość dźwięku zadowolą nawet najbardziej wymagających audiofilów.

Kolejne zmiany, zmiany, zmiany…

Przycisk Home, to kolejna zmiana. Przycisk ma reagować dużo szybciej na polecenia. Idzie to w parze z nowym Taptic Engine API, co stwarza nowe możliwości dla programistów.

Sławny wyśeitlacz Retina HD, również doczekał się updatu. Nowy iPhone 7 posiada jaśniejszy wyświetlacz aż o 25%, wspiera standardy kinowe oraz obsługuje szeroki zakres kolorów.

Jak zapowiada Apple, ich nowy smartfon ma być najlepiej brzmiącym smart fonem w historii. Stoją za tym 2 głośniki stereo, które umieszczone są przodu przy górnej oraz dolnej krawędzi obudowy.

Aparat również nie mógł zostać pominięty.  Dodany został czujnik stabilizacji obrazu OIS, który wcześniej montowany był tylko w w IPhonie 6 Plus oraz 6S Plus. Matryca 12 Mpxi, unowocześniona dioda LED, która ma dawać 50% więcej światła. Przód wyposażony został w 7Mpix kamerę ze stabilizacją obrazu.

Wydajność

Procesor jaki zastosowano w iPhonie 7 to chip Apple A10 Fusion czterordzeniowy o taktowaniu 2.4 GHz. Pojedynczy rdzeń natomiast jest dopracowany jak nigdy dotąd i niemalże bije głowę popularnego Snapdragona 820 czy Exynosia 9980. Wydajność może wydawać się niezbyt wysoka, ale ci którzy znają iPhony dobrze wiedzą, ze praca podzespołów na IOS drastycznie różni się od pracy podzespołów na Androidzie. Apple zapewniło, że chip jest 40% mocniejszy od poprzednika czyli A9. Chip graficzny również ma być o 50% mocniejszy niż poprzednik A9.

Cena i dostępność

Aż 5 wersji kolorystycznych posiada nowy iPhone. Czarny błyszczący, czarny matowy, złoty, srebrny, różowy.  Jeżeli chodzi o pamięć wewnętrzną, to będziemy mieli do dyspozycji 32GN, 128 GB oraz 256 GB.

Cena za iPhona 7 zaczyna się od 649 dolarów. Warto zwrócić uwagę na fakt, że taka sama cena była również w przypadku 2 razy słabszego poprzednika.

Według mnie nowy iPhone prezentuje się całkiem nieźle, w szczególności kolor czarny mat. Specyfikacja oraz unowocześnienia też są na plus. Jeżeli ktoś jest wielkim fanem tych smartfonów, to myślę, że nie będzie zawiedziony po zakupie.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.