kamery kopułkowe

Kamery kopułkowe wykorzystywane są do rekonstrukcji 3D

Może wkrótce będzie możliwe do wykonania na dużą skalę rekonstrukcji ruchu 3D z wydarzeń sportowych lub innych występów na żywo, dzięki nowym badaniom przeprowadzonym przez naukowców z Carnegie Mellon University. Naukowcy zamontowali 480 kamer w dwupiętrowej kopule geodezyjnej, które pozwoliło im śledzić ruch wydarzeń takich jak mężczyzna wymachiwał kijem baseballowym i konfetti wyrzucane w powietrze.

Wszystko dzieje się bez mała białe kule lub inne markery związane z tematyką, dzięki techniki szacowania widoczność punktu docelowego na podstawie ruchu. Sztuką było wykorzystać ustalonych technik automatycznej identyfikacji i śledzenia punktów oparty na elementach wizualnych – znaleźć wyraźne wzory, innymi słowy – i monitorowania ich w czasie, po przekroczeniu różnych kamer.

Kamery kopułkowe są w stanie śledzić 100000 punktów w czasie, który jest znacznie dłuższy niż 10 do 20 aparatów stosowanych w typowych prac tego typu. Z jednej strony, to doprowadziło do ryz danych, które mogłyby wyeliminować typowe problemy z zamknięciem. Ale to oznaczało również, że potrzebne ogromne zwolnienia do pokonania przez powyższych metod, aby dowiedzieć się, które kamery kopułkowe widzą każdy punkt docelowy w danej chwili i upuść nieistotnych kanałów z analizy każdej ramki.

Metody te, w połączeniu z gęstą tablicy kamer, pozwala 3D rekonstrukcje ruchu, które wcześniej były niemożliwe, takie jak ruch zwierząt lub przepływu poszczególnych kawałków konfetti, ponieważ spadają na podłogę. „Nie można umieścić znaczniki na papierze bez zmiany przepływu”.

Panoptic Studio kopuła może być również używany do wychwytywania drobnych szczegółów w interakcjach między ludźmi, aby zrozumieć zawiłości socjalizacji, a nawet pomoc w rozpoznaniu warunków, takich jak autyzm.

Naukowcy mają nadzieję na następne zbadanie sposobów dostosowania zasad określonych tutaj, aby przezwyciężyć artefakty obrazowania w kontrolowanych warunkach mniej (jak wieców politycznych, koncerty muzyki pop, lub głównych gier sportowych), które są coraz bardziej przechwycone przez setki kamer skierowanych na działania z wielu kątów. Elementy sterujące aparatu o 360 stopni w grach sportowych powtórki wideo może być bliższe rzeczywistości, niż nam się wydaje.

Zapoznaj się z wideo poniżej o wyjaśnienie, jak działa system.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.