fotograficzne porady

Kolejne fotograficzne porady, które pomogą wykorzystać aparat w 100%.

Mając aparat kompaktowy podstawowy nie oznacza, że nie można robić wspaniałych zdjęć lub skorzystać z zaawansowanych technik. W swoim najnowszym poście umieszczamy rzeczy, które możesz zrobić z tym co aparat nosisz.

Wybuch lampy błyskowej może naprawdę podnieść portretu poprzez wypełnienie cieni i dodając blasku oczu. Prawdą jest, że najlepsze wyniki są zwykle tworzone przy użyciu zewnętrznego Flashgun które jest oddalone od aparatu, można także doskonałe wyniki z wbudowaną lampą błyskową aparatu kompaktowego. Większość aparatów kompaktowych ma „Błysk wymuszony”, „Flash-ON” lub „błysk wypełniający, który mówi” ustawienia aparatu do wyzwalać lampy błyskowej, niezależnie od tego, jak dużo światła jest dostępny. Gdy używasz tego jest to również dobry pomysł, aby włączyć funkcję anty-Czerwone oczy, jak to będzie ogień pre-flash do uruchomienia uczniów poddanych do zamknięcia i zmniejszyć ryzyko efektu czerwonych oczu psucie wizerunku.

fotograficzne poradyBezpośredni błysku w aparacie może wyglądać dość twardy, ale może złagodzić jego wpływ poprzez umieszczenie kawałek tkanki, do pieczenia lub pergaminem nad lampą dyfuzję światła. To wyciąć część światła, więc nie strzelać ze zbyt daleko. Ograniczoną głębia ostrości jest zwykle związane z kamer, które mają duże czujniki, ale możliwe jest, aby ograniczyć gwałtowny strefę w zdjęcia wykonanego aparatem kompaktowym z małej matrycy. Głębia ostrości jest zmniejszona przy dłuższych ogniskowych i gdy obiekt znajduje się blisko aparatu, więc jeśli chcesz, aby ograniczyć je aparatem kompaktowym, wysunąć obiektyw do maksymalnego punktu teleobiektywu i zbliżyć się do fotografowanego obiektu. Fotograficzne porady nie oferują kontrolę nad przysłony i czasu otwarcia migawki, więc nie można wybrać szeroki otwór przysłony w celu zmniejszenia głębi ostrości. Jeśli jednak ustawić aparat do „Portret” Tryb sceny będzie wybrać stosunkowo dużą przysłonę.

aparatZdecydowana większość zdjęć są kręcone z całego wysokości głowy. Oznacza to, że w przypadku fotografowania z większym lub mniejszym kątem jesteś już w drodze do podejmowania więcej ciekawych zdjęć. Kompaktowe użytkownicy aparatów zapewne mają przewagę tutaj, ponieważ ich lżejsze kamery są łatwiej trzymać się bardziej nietypowym kątem i trzciny być wciśnięte w mniejszych pomieszczeniach. Jeden problem z nietypowym kątem fotografowania na to, że to może być trudne, aby zobaczyć ekran (chyba że jest to typ zmiennym kącie), więc być może trzeba być wytrwałym i wziąć kilka strzałów, zanim pojawi się ten, który chcesz. Miej oko na horyzoncie i wszelkich linii, które powinny być proste lub poziom (chyba, że są celowo fotografowania w żwawym kątem) i powiększyć do strzału, by sprawdzić, które koncentrują się na właściwym miejscu. Jesteśmy często obsesję zamrożenie ruchu i produkcji super ostry obraz, ale czasami nieco rozmycia może być bardzo skuteczne.

Nawet bardzo podstawowe aparaty kompaktowe mają zazwyczaj krzew statywu i dlatego, że są tak lekkie, wystarczy mały, niedrogi statyw do utrzymania jednego nadal. Fotograficzne porady duży wybór mini statyw, ponieważ posiada aparat solidne, zajmuje kilka sekund, aby wdrożyć i mieści się w torebce lub kieszeni, gdy nie jest w użyciu. Minusem jest jednak to, że może posiadać tylko aparat w formacie krajobrazu. W celu rozmycie ruch potrzebny jest długi czas otwarcia migawki. Można wymusić kompaktowego aparatu używać stosunkowo długą ekspozycję ustawiania czułości do wartości najniższej dostępnej i korzystania z nocną trybie sceny Krajobrazowego. Możesz być także w stanie przedłużyć czas otwarcia migawki za pomocą ponadto neutralny filtr szary przed obiektywem aparatu, ponieważ niektóre aparaty kompaktowe mają gwint filtra. Można nawet spróbować taping filtr na obiektyw aparatu.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.