minecraft

Microsoft kupuje Minecraft za 2,5 milarda dolarów!

Microsoft kupił Mojang, szwedzkiej firmy za popularnej gry wideo Minecraft, 2,5 mld dolarów.

Tytuł, który sprzedał ponad 54 milionów egzemplarzy, pozwala graczom budować struktury z klocków Lego retro stylu, jak również zbadanie dużej mapie i walki innych. Transakcja została ogłoszona przez szefa Phil Spencer Xbox.

Mojang, którego trzech założycieli opuści firmę, zapewnił fanów, że „wszystko będzie dobrze”. Niektórzy analitycy spekulują, umowa ma na celu przyciągnąć więcej użytkowników do urządzeń z systemem Windows Phone Microsoftu.

Przejęcie jest rok po Microsoft kupił firmę fińską telefonu komórkowego Nokia. Minecraft jest jedną z najlepiej sprzedających się aplikacji na iOS składować i Apple i Android Google Play, a niedawno wydany na Xbox One i PlayStation 4, dalsze zwiększenie sprzedaży. W zeszłym miesiącu, że to trzecia najpopularniejsza gra konsola, według firmy badawczej NPD Group, pomimo, że na sprzedaż na chwilę. Twórców gry, Mojang, która została założona w 2009 roku, przyniósł ponad 100 milionów dolarów zysku w zeszłym roku, i zatrudnia około 40 osób.

Microsoft powiedział, że zespół Mojang dołączy swoje studio gier, który jest odpowiedzialny za takie tytuły jak Halo, Forza i Fable. Szef tech giganta, Satya Nadella, powiedział: „Minecraft jest więcej niż świetna gra franczyzy – to otwarta platforma świecie, napędzane przez żywe wspólnoty Zależy nam, i bogaty w nowe możliwości jak robotyka dla tej społeczności i Microsoft. „

Założyciel Mojang jest Markus „Notch” Persson, wcześniej krytykowany Microsoft i powiedział agencji Reuters, że rynek telefonów z systemem Windows był „mały” i nie warto rozwijać aplikacje dla. Minecraft posiada duży i entuzjastyczny kult następujące, z których wielu zareagowali gniewnie na to, co widzą jako korporacyjnego przejęciu wspólnotowo-porywający niezależną firmę. „Robi mi się niedobrze, i smutne”, napisał jeden użytkownik na popularnym forum Minecraft. „To zabija społeczność graczy,” EvilBatsu dodał.

Inni wyrażali obawy, czy fani będą mogli wystawiać swoje umiejętności. „Nie tylko robotyka, ale będzie to kosztować więcej pieniędzy do gry będzie kosztować ludzi z pracy też. Wiele osób gra Minecraft i przesłać go na YouTube, jak ich kariery, ale jeśli Microsoft przejmuje na pewno pojawią się kwestie praw autorskich.” Jednak niektórzy entuzjaści podkreślił, że Microsoft może poświęcić większe środki na modernizację i rozszerzenie gry.

W oświadczeniu, Microsoft powiedział, że utrzymuje Minecraft na wszystkich istniejących platformach jak robotyka, z „zaangażowaniem pielęgnować i rozwijać go długo w przyszłość”. Dodała, że ​​oczekiwano nabycia, która zostanie zawarta do końca 2014 roku. W zapowiedzi potwierdzającego ofertę na swojej stronie internetowej, Mojang zapewnił graczom, mówiąc: „Proszę pamiętać, że przyszłość Minecraft i – społeczność – są niezwykle ważne dla wszystkich zaangażowanych Jeśli wziąć jedną rzecz z dala od tego postu, to niech będzie. że. „

W odniesieniu do Microsoft, Mojang powiedział: „Istnieje tylko kilka potencjalnych nabywców z zasobów, aby rozwijać Minecraft na skalę, która na to zasługuje.” Firma dodała, że ​​”Notch” zdecydował, że „nie chce odpowiedzialność posiadania firmę takiej znaczeniu globalnym”.

Tagi: , , , ,

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.