hyperlapse

Microsoft prezentuje narzędzia stabilizacji wideo

Pomoc jest na wyciągnięcie ręki dla każdego, kto zastrzelił chwiejny wideo podczas jazdy na rowerze, wspinaczki, spływy kajakowe lub angażowanie się w jakikolwiek inny szybki sportu.

Naukowcy Microsoft znaleźli sposób ustabilizować filmy i szybkość ich, aby były bardziej watchableAby naprawić obrazów, oprogramowanie analizuje materiał i tworzy nowe ramki do wygładzenia skoki kamery. Zespół pracuje obecnie nad sposobów, aby włączyć badań do aplikacji Windows.

FPP wideo nakręcony na aparatach noszenia takich jak GoPro stawały się coraz bardziej popularne, powiedział, że naukowcy, ale może być martwa nudneoglądać z normalną prędkością i prawie unwatchable kiedy przyspieszyć, ze względu na przesadną drganiami kamery, który spowodował.

Podczas stabilizacji obrazu oprogramowania był dostępny, takie programy zwykle zrobił złą robotę radzenia sobie z sped-up materiału jakiejkolwiek znaczącej długości, powiedział, że informatycy w strony internetowej dokumentującej ich pracęAby rozwiązać ten problem, hyperlapse” oprogramowanie, opracowane przez Johannes Kopf, Michael Cohen, Richard Szeliski, poddaje materiał do procesu trójstopniowym.

Pierwszy analizuje film dostrzec znaczące funkcje w każdej scenie i stworzyć bardzo przybliżoną rekonstrukcję części świata podróżował przez aparat. Drugi etap polega na pracy z płynnego ścieżkę aparat może trwać przez wirtualnych rekonstrukcji. Trzecia część procesu świadczy film, w którym kamera porusza ten gładszą drogęW tym etapie zewnętrzne ramki są generowane i dodano do usunięcia przechodzi w pierwotnym materiału i wypełnić wokół gładkiego toru aparatu.

Tagi: , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.