mikroczip

Mikroczip medyczny jest prawdziwy: Naukowcy tworzą małe układy elektroniczne

Jeśli myślałeś, że pojęcie mikroprocesorów medycznie iniekcji było coś z opowieści science fiction, to jeszcze raz. Kohorta naukowców z uniwersytetów na całym świecie opracowała nowy typ do implantacji mikroczipa zdolny do wykonywania różnych zaprogramowanych funkcji w organizmie przez pewien okres czasu, a następnie rozpuszczenie w zapomnienie.

Opublikowane w czasopiśmie Science, nowe badanie na technologii wyjaśniają, jak „przemijająca elektronika” jest dokładnym przeciwieństwem tradycyjnej elektroniki, która jest zaprojektowana z myślą o stabilności i długoterminowej trwałości w umyśle. Rozpuszczalne elektroniczne, z drugiej strony, są zaprojektowane specjalnie do stopienia gdy zostaną one osiągnięte swoich zadań lub co najmniej to, co jest powiedziano.

„Niezwykła cechą nowoczesnej elektroniki krzemowej jest jego zdolność do pozostają niezmienne fizycznie, niemal w nieskończoność dla celów praktycznych,” mówi abstrakcyjne badania. „Mimo, że cecha ta jest cechą aplikacji układów scalonych, które istnieją dzisiaj, nie może być możliwości dla systemów, które oferują odwrotne zachowanie, takie jak wszczepialnych urządzeń, które działają na medycznie przydatnych ramach czasowych, ale potem całkowicie zniknąć poprzez ponowne wchłanianie przez organizm „.

Jednym z przykładów może być wszczepiane chipy przeznaczone do kierowania otwarte rany ciepła w celu uniknięcia infekcji, szczególnie w czasie pacjentów w szpitalach, mówi kawałek BBC na ten temat. Innym zastosowaniem może być może być, aby wywołać odpowiedź immunologiczną, że cele potencjalnie śmiertelną infekcję, skoro, jak medycyna konwencjonalna jest w dużym stopniu odrzucił wiele bardziej skuteczne całościowe i żywienia oparte podejścia do zapobiegania i leczenia choroby.

Według doniesień, chips testowe zostały już utworzone, które składają się z kombinacji krzemu i tlenku magnezu i pokryty warstwą ochronną z jedwabiu przez ekstrakcję jedwabiu z jedwabników, rozpuszczenie i reformowania go do powłoki krystalicznej. W zależności od przewidywanego okresu życia w szczególności układ, grubość jedwabiu może być bardzo cienka trwać kilka godzin lub nieco grubszą trwać przez kilka dni lub nawet tygodni.

Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.