niezawodny monitoring

Niezawodny monitoring: Definicja i rozwiązania sieciowe

Niezawodny monitoring sieci jest znacznie bardziej strategiczne niż wskazuje jego nazwa. Polega ona na oglądanie problemów 24/7, ale również na temat optymalizacji przepływu danych i dostęp w złożonym i zmieniającym się środowisku. Narzędzia i usługi liczne i zróżnicowane, jak środowisk i analizują, ich strzegą.

Niezawodny monitoring do sieci korporacyjnej jest krytyczna funkcja IT, które mogą zaoszczędzić pieniądze na wydajność sieci, wydajności pracowników i przekroczenia kosztów infrastruktury. System monitorowania sieci monitoruje sieć wewnętrzną dla problemów. Można go znaleźć i pomóc w rozwiązaniu ślimak tempie pliki do pobrania, zagubiony w przestrzeni e-mail, wątpliwe aktywności użytkowników i dostarczanie plików spowodowane przez przeciążone serwery rozbił ryzykowny połączeń sieciowych lub innych urządzeń.

Niezawodny monitoring sieci znacznie różni się od systemów wykrywania włamań lub systemów zapobiegania włamaniom. Te inne systemy wykrywania włamań i zapobiegania działalności grubiański przed nieautoryzowanym dostępem. Monitoring pozwala wiedzieć, jak dobrze działa sieć w toku zwykłej działalności Spółki.

Monitorowanie sieci można osiągnąć za pomocą różnych programów lub kombinacji sprzętowych typu plug-and-play i urządzeń oprogramowanie rozwiązań. Praktycznie każdy rodzaj sieci mogą być monitorowane. Nie ma znaczenia, czy jest to bezprzewodowy lub przewodowy, korporacyjnej sieci LAN, VPN lub usługodawca WAN. Można monitorować urządzenia w różnych systemach operacyjnych z mnóstwem funkcji, począwszy od BlackBerry i telefony komórkowe, serwery, routery i przełączniki. Systemy te mogą pomóc w identyfikacji konkretnych działań i wskaźniki wydajności, które umożliwiają produkcję wyników działalności w celu rozwiązania różnego typu i różnych potrzeb, w tym wymogów zgodności spotkanie, depcząc się wewnętrzne zagrożenia dla bezpieczeństwa oraz zapewnienie większej przejrzystości działania.

Podejmowanie decyzji, co dokładnie monitorować w sieci jest tak samo ważne jak daje sieć monitorowania ogólnego kciuki. Musisz mieć pewność, że mapa topologii sieci korporacyjnej jest aktualne. Że mapa powinna precyzyjnie ułożyć różne typy sieci mają być monitorowane, które serwery są uruchomione, które aplikacje na system operacyjny, jak wiele komputerów stacjonarnych muszą być liczone w mix i jakich urządzeń zdalnych dostęp w każdej sieci.Dawka jasności na początku sprawia wybranie, które narzędzia do nabycia w dół linii nieco prostsze monitoringu.

Tagi: , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.