acer chromebook

Nvidia Tegra K1 Stars w wowym Acer Chromebook

Acer w poniedziałek obrócił się nowy rywal Chromebook m.in. w 13,3-calowy wyświetlacz oraz procesor mobilny Nvidia Tegra K1.

Z czasem pracy baterii do 13 godzin, wraz z lekkim, bezgłośne chłodzenie, Acer Chromebook 13 jest dostępny z dwoma opcjami wyświetlania: Wyświetlacz Full HD o rozdzielczości 1920 x 1080, 2 GB pamięci oraz stanie stałym 16-GB jazdy dla nas 299,99 dolarów; lub 1366 x 768, o podobnej specyfikacji, do 279,99 dolarów.

Inna wersja dla klientów komercyjnych i edukacyjnych będzie wyposażone w wyświetlacz 1366 x 768, 4 GB pamięci i 16 GB SSD na 329,99 dolarów.

Tak czy inaczej, Chromebook 13 buty w mniej niż 10 sekund i wznawia niemal natychmiast z trybu uśpienia.

„Głównym celem dla tego produktu jest rodziny i studentów,” powiedziała Lisa Emard, rzecznik Acer.

Chromebooki zostały sprzedaży stosunkowo dobrze w porównaniu do reszty rynku PC, Bob O’Donnell, założyciel i główny analityk.

Rzeczywiście, nowe badania wydany przez firmę Gartner w poniedziałek oddaje taki sam komunikat. Sprzedaż Chromebooks wyniesie 5,2 mln sztuk w 2014 roku, Gartner przewiduje, co stanowi wzrost o 79 procent od 2013 roku sprzedaży Chromebook będzie do osiągnięcia potrójnego prawie 14,4 mln sztuk w 2017 roku.

Konkurencja na rynku Chromebook intensyfikuje jak więcej producentów uruchomić Chromebooki, z ośmiu modeli na rynku w 2014 roku,powiedział Isabelle Durand, główny analityk w firmie Gartner.

Teraz, że rynek PC nie rośnie silnie, producenci szukają nowych możliwości biznesowych. rozpoczęła Chromebooki ożywić zainteresowanie podsektorów 300 dolarów komputerów przenośnych raz pękła bańka netbook,” zauważyła.

Z 21,4 procent udziału w rynku Chromebook w roku 2013, firma Acer skupia się na klientów wrażliwych cenowo, według Gartnera.

Wiele z sukcesu kategorii Chromebook dotychczas wynikała z silnego popytu na rynku edukacyjnym w USA.

Wiele szkół przekonują się, że tabletki, a wielki dla wielu rzeczy, nie są do-wszystko i na koniec wszyscy wielu ludzi nadzieję, że będą, więc oni wracając do obudowach z klapką,” zauważył. To trochę jak netbooków na nowo.

Nowy wpis firmy Acer, w międzyczasie, jest interesująca, ponieważ ma K1, dając mu wielką żywotność baterii,” zauważył.  Sukces Chromebook w edukacji na bok, handel detaliczny i e-commerce to inna sprawa, Jeff Orr, starszy dyrektor w ABI Research praktyka. Być może przede wszystkim, te ostatnie rynki są zdominowane przez sprzedaż czwartego kwartału, zauważył.

W każdym przypadku sprzedaży Chromebook ABI prognozuje 3,3 mln na całym świecie w tym roku, z pewnym 78 procent osób w Ameryce Północnej, Orr powiedział.

Podczas gdy zdecydowana większość Chromebooks używać procesorów Intela, wybór firmy Acer z chipem Nvidii zamiast sugeruje, że widzi możliwość poszerzenia swojego portfolio dotyk, że dolny koniec rynku notebooków i zobacz, gdzie może uzyskać pewne korzyści,” Orr zawarta.

Nowe urządzenie wygląda jak bogate w funkcje systemu,” Craig Stice, starszy główny analityk dla platform obliczeniowych na IHS iSuppli.

Istnieje wiele nowych wydań z OEM skoki na modą Chromebook, ale wydaje się to systemu konkurencyjnego,” wyjaśnił. To ma ładny większy ekran, wejść z USBs i HDMIs – to pnący się na widowisko pełne PC może dać.

Przechowywania dysku twardego nie jest tak silna, Stice zauważyć, ale te systemy mają więcej do cloud computing„, zauważył.

Ogólnie rzecz biorąc, to trochę za wcześnie, aby zrozumieć, czy to jest przegrany zwycięzca lub po stronie procesora,” stwierdził. „Rynek jest wciąż nowy, a producenci sprzętu starają się znaleźć swoje modele odróżniają się zwiększyć udział w rynku.”

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.