fotograficzne porady

Jak prawidłowo wykonywać zbliżenia?

Makrofotografia otwiera zupełnie nowy świat ekscytujących możliwości podejmowania obrazu i pozwala na tworzenie wspaniałych obrazów z nawet najbardziej przyziemne naturalnych przedmiotów.

Miniaturowy świat to fascynujące miejsce, kiedy się zatrzymać i poświęcić czas na zwiedzanie przez „oczy” z obiektywem makro. Fotograficzne porady, które często z początku wykraczają jako niewidoczne, gdy patrząc na większy obraz ujawniają się w sposób, który przekształca je w tajemniczych badaniach kształtu, formy i koloru.

Z makro jest prawdziwe poczucie odkrywania i kreatywności, że kilka innych form fotografii są w stanie sprostać. I odkrywania świata przyrody w najdrobniejszych szczegółach, jego możliwość szkolić się w poszukiwaniu istotnych składników potrzebnych do wielkich makrofotografii.

Jest w stanie dostrzec możliwości efektywnego obrazu może zająć trochę praktyki, ale z czasem będziemy niedługo plamienia prawdopodobnych tematów w każdym kierunku.

Co więcej, makro charakter Strzały nie ogranicza się do jednego stylu.Strzał pokazany tutaj jest jeden sposób, aby przejść o fotografowaniu paproć rozkładających, ale są niemal nieograniczone możliwości twórcze w zależności od podejścia można podjąć, oświetlenia, kompozycji, i ile przedmiotu pokazać ostry.

Dla lepszej kontroli nad składem i skupienie, usea wytrzymały statyw – najlepiej, jeden bez środkowej kolumnie, aby umożliwić strzelanie na niskim poziomie. Stanowisko to tak, że aparat jest ustawiony poziomo i prostopadle do obiektu i sprzymierzył się z czytelne atrakcyjnym tle.

Ocenić obiekt w wizjerze i wyregulować położenie kamery tak, że obiekt jest odpowiedni rozmiar w klatce. Dostroić do kompozycji jesteś zadowolony, a na koniec sprawdzić na brzegach kadru, aby uniknąć ewentualnych zakłóceń.

Głębia ostrości jest bardzo ograniczona w makrofotografii, tak aby przedmiotem ostrych gdzie liczy wymaga precyzyjnego ustawienia ostrości. Rozwiązanie to daje znacznie większą ręcznie kontrolę niż AF. Spróbuj użyć funkcji magnify w trybie fotograficzne porady, aby pomóc z tym, jeśli to konieczne.

Aby wyizolować część obiektu, ustaw najszerszy kąt przysłony możliwe i aparat tak, to nie jest kwadrat na do tematu. To rzuca inne części przedmiotu nieostry i zostawić tylko jeden element w ostre.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.