robotyka

Projekt „ręczna robotyka” sprawia znacznie bardziej dostępną istotę protez

Robotyka w Bristolu opracowała robota protezę ręki za pomocą 3D-drukowane elementy, które kosztuje zaledwie 650 funtów, co jest znacznie tańsze niż istniejących technologii.

Joel Gibbard pierwszy wpadł na pomysł na robotów strony, podczas gdy badający Robotyki Uniwersytetu w Plymouth w 2011 roku Opracował prototyp jego projekt końcowy roku, przed opuszczeniem uczelni do podjęcia pracy jako inżynier w firmie National Instruments.Po dwóch latach w miejscu pracy, opuścił swoją pracę marca 2013, aby uruchomić Otwórz projekt strony, przedsięwzięcie open-source, które ma na celu zautomatyzowane protetyczne ręce dostępne dla ludzi w krajach rozwijających się. Obecnie jest jednym z głównych rozwiązań, które może kosztować od £ 25,000 do £ 80,000.

Ręka Gibbard wykorzystuje silniki z szpuli na koniec, że łączy się z „ścięgna” stali, które mogą być zaostrzone, a poluzowany, gdy użytkownik chce przenieść swoje palce. Plastikowe części 3D-drukowane działa jak kości i aktów powłoki gumowe jak skóry.Każdy palec jest osobno uruchamiane, dzięki czemu można uchwycić zabawnych kształtach obiektów. To nie wszystko, co skomplikowane. Mam umieścić trochę napinacz pomiędzy każdy więc trzeba trochę zgodności mechanicznej.

Użytkownik może kontrolować za pomocą palców, aby robotyka odebrała sygnały z mięśni w ramieniu za pomocą elektrod trzymać na. „Nawet jeśli po amputacji stracił rękę, wszystkie mięśnie są jeszcze w przedramieniu i mogą nadal je wyginać, dzięki czemu można używać tego sygnału,” Gibbard wyjaśnia. Użytkownicy mogą używać trochę prób i błędów, aby znaleźć optymalne pozycje dla elektrod, ale Gibbard planuje wprowadzić konto oprogramowania dla odchyleń pomiędzy pacjentami.

Gibbard nie zna skali rynku po amputacji ręki, ale powiedział nam, że protetyk mówił w Bristolu pracuje około 100 osób po amputacji ręki. „Nie widzę na rynku po amputacji jest ogromny, ale nie może być przyzwoity rynek z instytucjami badawczymi dla osób pracujących w robotyce,” powiedział. On już przetestowane protezę na szefa zwanego jak robotyka, który stracił rękę na zapalenie opon mózgowych, a dwa lata temu skontaktował Gibbard poprzez Facebook, gdy usłyszał o otwartej dłoni Project. „On jest bardzo pod wrażeniem”, powiedział Gibbard.

W wideo na Indiegogo stronie projektu, Corbett mówi: „Myślę, że to na pewno będzie pozwalają mi robić rzeczy drobniejsze w życiu, które na pewno nie były w stanie zrobić z hakiem … Byłbym dumny nosić to, to czuję się bardziej pewna siebie. „

Największym wyzwaniem dotąd zakłócenia elektryczne. „Kiedy byłem testowania rękę w moim pokoju mam komputer, dwa monitory, drukarki 3D i głośniki – tym więcej urządzeń masz więcej hałasu elektryczne generowane, więc trzeba filtrować, że się nawet. do elektroniki sterującej rękę i silniki generują własne hałasu, więc to musi być osłonięte od siebie „, powiedział.

Możesz przekazać pieniądze do projektu poprzez Indiegogo. Gibbard ma nadzieję podnieść £ 39.000 udoskonalić projekt rękę i prototyp reszty elektroniki. „Nie jestem stara się zarabiać pieniądze z nim, po prostu chcę, aby pomóc ludziom,” Gibbard mówi.

Tagi: , , , , , ,

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.