robotyka

Realistyczne „jastrzębie” mające latać – robotyka

(Przewodowy) – Ptaki są na tyle miły, chyba że pracują w takich miejscach jak lotniska, gospodarstw i składowisk odpadów, w tym przypadku są one zaprzysiężony wróg. Obecnie istnieje wiele narzędzi i technologii do spooking niechciane ptaki-EMC oferuje ukończył strachy na wróble migać Wybuchu granaty i inne wyrafinowane uzbrojenie, ale Nico Nijenhuisa niewątpliwie działa na najciekawszy. Buduje jastrzębie robota że oszukanie ociąganie zwierzaki do myślenia, że są o dostać snacked na.

Nijenhuisa, 27-latek z siedzibą w Holandii, jest umysł za Robotyka, linii zrobotyzowanych ptaków drapieżnych. Ma nadzieję, że sprzedają je do przemysłu lotniczego i gospodarki odpadami pod nazwą Wyczyść Flight Solutions. (Motto firmy: „. Tworzymy ptaków” Fair wystarczy) Nijenhuisa testuje obecnie zdalnie sterowane Peregrine Falcons i orły z obiecujących wyników. Pod koniec roku, on nadzieję, że ptaki mają w pełni autonomicznych robotów w ofercie.

Przedsięwzięcie ma swój początek kilka lat temu, gdy Nijenhuisa był studentem fizyki stosowanej i dynamiki płynów na Politechnice Twente w Holandii. Próbował dowiedzieć się, co zrobić dla jego pracy magisterskiej i poprosił swojego doradcę, czy istnieje eksperymentalny projekt mógł pracować.Doradca złapał surowy prototyp mechanicznego ptaka off półce, podał Nijenhuisa, i powiedział: „Zastanów się, jak to działa i jak zrobić to lepiej.”

Tworzenie maszyny naśladujące ptaki może wydawać się prostą propozycją, ale to nie jest, w dużej mierze dlatego, że wciąż nie są całkowicie pewni, jak działa ptaki. „Z naukowego punktu widzenia, nie naprawdę zrozumieć trzepotanie-wing lot” Nijenhuisa mówi. Gdy skrzydła są stałe, jesteśmy w porządku. Możemy uruchomić testy i obliczyć siły iw rezultacie udało się opracować samolotów, które biorą nas na całym świecie. „Ale minut skrzydła ruszyć, naprawdę masz wątpliwości” Nijenhuisa mówi. „Chodzi o bardzo złożonej, przepływu trójwymiarowego. Jaki ptak faktycznie robi to tak skomplikowane, że jest to bardzo trudne do naśladowania.”
Z jego Robirds, Nijenhuisa musieli dowiedzieć się, które części trzepotanie skrzydłami lotu mógł rzeczywiście symulacji.Wielka koncepcja zakończył się elastyczność. A nie tylko z jednego stawu trzepotanie jak sztywnych dwa-cztery ptasie skrzydła, deformować, na całej ich długości, jak poruszać się w powietrzu.

Robotyka uzupełnione podstawową ruch przegubu z ruchu pochylającego na końcach skrzydeł – dalej na zewnątrz pójdziesz, więcej piany ciężkich skrzydeł odkształcenie w górę iw dół.Wynik, gdy w połączeniu z niektórych czujników pokładowych oraz zaawansowane oprogramowanie stabilizacji, jest dość przekonujące przybliżenie lotu ptaka.

Zbliżają się do znaku jest ważne dla Robirds do wykonywania swojej pracy. Nijenhuisa mówi, potrzebne są dwie rzeczy do uruchomienia lotu instynkt ptaków: sylwetka i ruch skrzydła. „Jeśli to nie wygląda jak drapieżnik, ich to nie obchodzi. A jeśli nie porusza się jak drapieżnik, nie obchodzi albo”.
Jeśli chodzi o wygląd idzie, to Robirds polegać na 3D drukowanej ciała, która pochodzi prosto z maszyny z pełnym kolorów Sokoła wzorowanych zdjęć wykonanych przez zespół samych Wyczyść Flight.Korpus jest wykonany z kompozytu włókna szklanego nylonowej, która jest zarówno lekka i wytrzymała. „Możesz rozbić te rzeczy w ziemię z prędkością 50 km / h, a prawie nic nie złamie,” Nijenhuisa mówi.

To jest ważne. Na początku dzieje, awarie były bardzo ważną częścią procesu.Aktualna wersja Robotyka są zdalnie sterowane, a trzeba być dość doświadczony pilot samolotów RC ich latać. Model sokół może latać do 50 mph. Ale Nijenhuisa i jego zespół, obecnie grupa trzech magisterskich studentów i dwóch naukowców w dziedzinie robotyki i mechatroniki-Obecnie pracujemy nad systemem autopilota, które mają nadzieję zakończyć do końca roku. Robird koparki będą w stanie określić predefiniowany obszar, na którym ptaki mogą latać, albo wyciągnąć zaprogramowany tor lotu na aplikacji tabletu rzucić rzeczy w powietrze, a ptaki zrobi resztę.

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.