robotyka

Rewolucyjne narzędzie będzie systematycznie śledzić populacje ryb w oceanie

Oceanograf Chuck Greene przewiduje dzień, kiedy będzie mógł obserwować oceanu drogę meteorolog obserwuje pogodę – z ciągłych strumieni danych, które pozwalają mu zobaczyć zmiany, jak się stało i przewidzieć przyszłe skutki dla populacji zwierząt morskich i ekosystemów.

Ten dzień może być już wkrótce, dzięki rewolucyjnej obserwującym oceanu on pomaga narzędzie do optymalizacji, jeden zdolny do gromadzenia i przekazywania danych ekosystemów do jego pulpitu w czasie rzeczywistym.

Greene, profesor Cornell ziemi i nauk atmosferycznych, testuje samobieżne, zasilany energią słoneczną, zdalnie sterowany Wave Glider na Hawajach.

Wymyślona przez robotyka zwróciła się dużym zainteresowaniem ze strony do zastosowań nadzoru akustycznych. Greene pracuje z robotyka do instrumentu szybowce do poprawy i znacznie obniżyć koszty badań ryb i ssaków morskich, które zależą obecnie od załogowych statków badawczych.

„Niektóre z rzeczy, które naprawdę chcą wiedzieć, jak migracji sezonowej i wzorców żywieniowych, nie można dowiedzieć się,” Greene powiedział. „Jest wiele rzeczy, które poświęcają wiedząc o zwierzętach, bo naprawdę nie wiem, gdzie są one połowę czasu.”

Fala Szybowce będzie wydany u wybrzeży i działają wzdłuż linii badawczych działających prostopadle do wybrzeża. Zbieranie danych akustycznych w zwyczaju echosondą opracowany przez innego partnera, BioSonics Inc., każdy Wave Glider obejmie około 12 kilometrów dziennie.

Kontrolowane przez satelitę przez naukowców na brzegu, flota takich szybowców może stale monitorować samym obszarze przez cały rok, że statek obecnie bada się raz w roku lub co dwa lata przez metodycznie „koszenie trawy”, jak to robi jego drogę w dół wybrzeża.

„Wkraczamy w nową erę w zakresie rybołówstwa i ochrony oceanografii,” Greene powiedział. „Kiedyś, aby wygenerować nasze hipotezy na podstawie bardzo ograniczonych danych obserwacyjnych, a następnie wyjść na statkach badawczych z bardzo sztywnych planów wycieczkowych je przetestować. Nadal zrobić w dużym stopniu, ale wkrótce mamy nadzieję, że większa obecność w oceanie obserwacyjne pozwoli nam monitorować, jak ekosystemy i ich populacje zmieniają się w czasie rzeczywistym. Wtedy będziemy mogli zmienić nasze plany wycieczkowe w locie i adaptacyjnie badania i próby ocean do przetestowania naszych hipotez. Niezawodny ocean i rybołówstwo prognozowanie jest na horyzoncie „.

Podczas gdy oprzyrządowanie robotyka może kosztować więcej niż 100.000 dolarów, aż do produkcji seryjnej, ale wciąż stanowią wielką wartość, Greene powiedział, bo 50 z nich będzie kosztować tak samo jak dwa przeglądy statków, ale zapewniają znacznie bogatsze zbiory danych.

„Potencjalnie robotyka może być Szybowce te na morzu miesięcy w czasie,” Greene powiedział. „Ich koszty utrzymania będą bardzo niskie. Czasu zwrotu inwestycji jest bardzo szybkie.”

Wstępne badania finansowane przez National Science Foundation przeprowadzono w ubiegłym roku, z obiecujących wyników. W tym roku, Greene i jego partnerzy planują dopasować Szybowce Wave z większym przetwornikiem, umożliwiając im pracę w jednej z niższych częstotliwości wymaganych badań rybołówstwa. Zakładając, że tej zimy testy są udane, planują przeprowadzić pierwsze badania akustyczne rybacka z Narodowej Służby Rybołówstwa Morskiego na wybrzeżu zachodnim latem przyszłego roku.

Tagi: , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.