systemy zabezpieczeń

Systemy zabezpieczeń typy czujników

Różnego rodzaju systemy zabezpieczeń posiadają różne typy czujników. Każdy czujniki w systemach zabezpieczeń przeważnie ma inne zadanie. Wyróżniamy następujące typy czujników

Hermetycznie uszczelnione kontaktrony

Hermetycznie uszczelnione kontaktron jest bardzo rozpowszechnionym typem dwóch czujników, które działają z elektrycznie przewodzącego kontaktronu, który jest normalnie otwarte lub normalnie zamknięty, gdy pod wpływem pola magnetycznego, jak w przypadku odległości od drugiej części, która zawiera magnes. Kiedy magnes jest odsunięty od kontaktronu, kontaktron albo zamyka lub otwiera bramę ponownie na podstawie tego, czy projekt jest normalnie otwarte lub normalnie zamknięte.
Systemy zabezpieczeń posiadają także :

Pasywne czujki podczerwieni

Pasywna podczerwień (PIR), detektor ruchu jest jednym z najbardziej typowych czujników znajdujących się w gospodarstwie domowym i małych warunkach roboczych. Oferuje on niedrogie i niezawodne działanie. Zwrot pasywny odnosi się do faktu, że czujnik nie generuje lub promieniować własną energię; działa wyłącznie poprzez wykrycie energii ciepła wydzielanego przez inne obiekty.

Czujniki ultradźwiękowe

Korzystanie z częstotliwości pomiędzy 15 kHz i 75 kHz, te aktywne czujniki przesyłają fale ultradźwiękowe, które są niesłyszalne dla ludzi. Zasada przesunięcie Dopplera to podstawowy sposób działania, w których zmiana częstotliwości zostanie wykryty ruch ze względu na sprzeciw. Jest to spowodowane tym, że obiekt może spowodować zmianę częstotliwości ultradźwiękowej do odbiornika w stosunku do częstotliwości nadawczej systemów zabezpieczeń.

Czujki mikrofalowe

To urządzenie emituje mikrofale z nadajnika i wykrywa żadnych odzwierciedlenie mikrofale lub zmniejszenie intensywności wiązki za pomocą odbiornika. Nadajnik i odbiornik są zwykle łączone w środku jednej obudowie (monostatic) do zastosowań wewnętrznych i oddzielnych obudowach (jednakowo stałej) do zastosowań zewnętrznych. Aby zmniejszyć liczbę fałszywych alarmów ten typ detektora jest zazwyczaj połączona z pasywnego czujnika podczerwieni, albo systemy zabepieczeń „Dualtec” alarm.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.