monitoring

Szef patrzy…

Dennis  Gray podejrzewał, że pracownicy szarość w swojej firmie kontroli szkodników zostały spędzać zbyt dużo czasu w sprawach osobowych podczas pracy. Więc generalny Accurid Pest Solutions w południowej Wirginii cichu zainstalowany kawałek oprogramowania GPS śledzenia na smartfony firmy wydawane w pięciu z jej 18 kierowców.

Oprogramowanie dozwolone Gray, aby zalogować się na swoim komputerze, aby zobaczyć mapę wyświetlanie lokalizacji i ruch jego pracowników. Jeden pracownik, odkrył, było odwiedzenie ten sam adres kilka razy w tygodniu przez kilka godzin w ciągu dnia pracy. W tym momencie, Gray powiedział kierowcy był śledzony.

Pracownik przyznał się spotykał kobietę w godzinach pracy. Kolejny kierowca przyznał, że wieje od pracy. Obaj puścić. „Byliśmy na pewno pod wrażeniem oprogramowania”, powiedział Gray.

Pracownicy fizyczni zawsze były trzymane na krótkiej smyczy, ale jest nowy poziom nadzoru dostępnych schwytanych te dni. Dzięki urządzeń mobilnych i oprogramowania niedrogie monitorowania, menedżerowie mogą teraz wiem, gdzie pracownicy, podsłuchiwać ich rozmowy telefoniczne, stwierdzić, czy kierowca ma na sobie pas i interweniować.

„Dwadzieścia pięć lat temu było to mrzonka rzeczy”, powiedział Paul Sangster, prezes JouBeh Technologies, kanadyjskiej firmy, która rozwija śledzenia lub „telematyka”, technologicznych dla firm. „Teraz to jest powszechnie przyjęte, że są śledzone.”

Pracownicy biurowi oczekują, że ich każde naciśnięcie klawisza jest śledzony na serwerze gdzieś, ale i monitorowanie pracowników płac godzinowych dawna ogranicza się do kamer wideo w pokoju przerwy i GPS w samochodach dostawczych. Firmy są teraz oglądać szerszy pokos robotników bardziej do zapewnienia pracy jest coraz zrobić.

2012 Raport z badań firmy Aberdeen Group wykazały, że 37% firm, które wysyłają pracowników na wywołania usługi śledzenia lokalizacji w czasie rzeczywistym za pośrednictwem swoich pracowników ręcznych urządzeń lub pojazdów.

Monitorowanie high-tech czuje się jak naruszenie prywatności dla niektórych pracowników, ale pracodawcy mówią takie środki poprawy bezpieczeństwa w miejscu pracy i wydajności, a jednocześnie przyczynia się do zmniejszenia kradzieży, ochrony tajemnic i zbadać prześladowania i dyskryminacji roszczeń, między innymi.

Stanowisko pracy technika śledzenia jest w dużej mierze nieuregulowany, a sądy wykazały, że pracownicy mają niewiele praw do prywatności w pracy.

Brak ustaw federalnych ograniczyć używanie GPS przez pracodawców, ani zmusić ich do ujawnienia, czy używają go. Tylko dwa kraje, Connecticut, Delaware i wymagają od pracodawców powiedzieć pracownikom, że ich komunikacji elektronicznej, coś z e-maili do wiadomości błyskawicznych do tekstów, są monitorowane. (Proszę patrz artykuł).

nadzór pracownika

nadzór pracownika

„To nie jest kwestia tego, czy firmy powinny monitorować”, powiedział Lewis Maltby, założyciel Narodowego Workrights Instytutu, który promuje prywatności pracownika. „To jest pytanie, jak.”

Jego grupa doradza firmom dokładnie wyjaśnić, jak pracownicy są oglądane i ustawić procedury monitorowania pracowników podejrzanych o występki.

Choć firmy mówią, monitorowanie nie jest wykorzystywane wyłącznie do dyscypliny, to jest dokładnie to, co robią często Pan Maltby dodał. „Pracodawcy Podejrzewam, że niektóre z ich pracowników służb pola są broić i chcą, aby ich dogonić,” powiedział.

W ubiegłym roku, Jane Rodgers, dyrektor finansowy Roślin Inc., firma Chicago, który zapewnia usługi krajobrazu do wnętrz domów i miejsc pracy, kupiłem telefon z programu monitorowania technologii Awareness czuwać nad pracownikami, którzy pracują głównie poza biurem.

Ona zainstalowaniu oprogramowania na telefonach firmowych wydane dziewięciu z jego 16 pracowników.

Podczas gdy ona ma możliwość przeglądania dowolne zdjęcie, wiadomość tekstową lub e-mail przesyłanych przez telefony firmy, wraz z dzienników połączeń i odwiedzin witryny, powiedziała, że używa tylko śledzenia i funkcje geolokalizacji włącza się do niej jedynie w przypadku klientów budzą wątpliwości.

Doradzała także jej pracownicy, aby wyłączyć ich telefony pracy w nocy, jeśli nie chcą jej poznać ich pobytu.

Jeden Rośliny klient wezwał niedawno zapytać, czy technika odwiedził klienta. Pani Rodgers zatrzymał się program i zobaczył, że pracownik był w tym miejscu od 10 do 10:30

„Czujesz się pewniej,” powiedziała. „Chcesz dowiedzieć się, kim są kłopoty są.”

Rockwell Vance, Rośliny Inc. technik, nie myślał wiele o wysiłków monitorowania pani Rodgers, ale powiedział, niektóre z jego współpracowników czuł ich prywatność została zaatakowana.

Telematyka wykracza poza śledzenia GPS, który był pionierem przez dziesięciolecia transport ładunków i logistycznych branż temu; teraz, najnowsze oprogramowanie może, powiedzmy, zwalniać ciężarówkę jeśli kierowca nie podejmie działań, jeśli platforma jest zbyt blisko innego samochodu.

Firma Schneider Narodowy Inc. ładunków wykorzystuje oprogramowanie z Telogis Inc., aby zobaczyć, czy kierowcy są zbyt trudne lub hamowania pozycji w obszarze o wysokim ryzyku kradzieży.Firma wykorzystuje dane nie tylko dyscyplinować kierowców, ale także nagradzać tych z najlepszych płyt bezpieczeństwa, powiedział Don Osterberg, wiceprezes Schneider bezpieczeństwa. Przyznaje, że „nie są tacy, którzy nie lubią się w oczy w niebo patrząc przez ramię”.

Firmy, które prowadzą spokojny o śledzenie wysiłki mogą przegapić korzyści odstraszania.2013 Badania akademickie kradzieżą oprogramowania monitorującego NCR Corp. używany w 392 restauracji znaleźć zmniejszenie o 22% kradzieży serwera po oprogramowanie zostało zainstalowane i prawnikami powiedziano nam o tym. Sprzedaż napojów, w międzyczasie, wzrosła o 10%. Obserwowani, naukowcy odkryli, wykonane prace kelnerzy trudniejsze. (Menedżerowie alarmy oprogramowania do nadmiernej liczby sprzedaży, które są unieważniona-działanie, które sugeruje pieniężnych jest wbita.)

Na Accurid Pest Solutions, panie Gray narzędziem śledzenia telefonu w cenie około 50 dolarów za kwartał na użytkownika, w porównaniu z około 200 dolarów na kwartał za samochód do śledzenia GPS.

Od toczenia go, on cofać monitoring na miesięcznika garstki pracowników. Podczas zakończonych dwóch dodatkowych pracowników latem tego roku, powiedział ogólna technologia poczyniła kierowcy bardziej wydajne i skłoniła więcej uczciwości, powiedział.

„Jeśli chłopaki mają schodzić, to zadzwoń do nas i mówią bierzemy trochę czasu prywatnego,” powiedział. „To się zmienia swoje zachowanie w pozytywny sposób.”

Tagi: , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.