tablet tesco

Tablety Tesco z poważną wadą przechowywania danych

Dane zapisane na tablecie Tesco są podatne na odnowę dzięki błędu w jego rdzeniu procesora.

Ukrywanie danych za pomocą opcji resetowania fabryka robi niewiele, aby usunąć potencjalnie poufne informacje, sugerują naukowcy.

Trzy oddzielne badania danych systemów Android usuwanie znaleźć można było odzyskać informacje.

W niektórych przypadkach, po prostu usunięte reset listę, gdzie dane przechowywane i usuwane nic innego.

W szczególności, tablet Tesco okazał się mieć wadę, które pozwalają napastnikowi uzyskać w danych zapisanych na wbudowanej pamięci.

Wszystkie badania stosowane urządzeń używanych, sprzedawanych za pośrednictwem serwisów aukcyjnych, takich jak eBay.

Współpracował z BBC Ken Munro ekspertów bezpieczeństwa z firmy ochroniarskiej Pen testowe partnerów, aby uzyskać 10 tebletów z serwisu aukcyjnego i zobacz, jak łatwo można było odzyskać od nich informacji.

Tablet był podatny, powiedział Munro, ze względu na znany błąd w procesorze Rockchip w jego sercu.

Wszystkie nowoczesne gadżety mogą być odwrócone w trybie „flash”, więc na pokładzie można zaktualizowanego oprogramowania i danych zapisanych w urządzeniu.

Tą drogą Panie Munro był w stanie wyodrębnić kody PIN do odblokowania urządzenia, jak również klucze Wi-Fi, pliki cookie oraz inne dane przeglądarki, które mogą zostać wykorzystane do zalogowanie się na stronie internetowej i maskarada siebie jako pierwotnego właściciela tabletu.

W odpowiedzi rzecznik Tesco powiedział: „Klienci powinni zawsze upewnić się, wszystkie dane osobowe są usuwane przed rozdawanie lub sprzedaży jakiegokolwiek urządzenia mobilnego Aby to zagwarantować, klienci powinni korzystać z danych programu wytrzyj.”.

Rzecznik dodał, że jakieś tablety powróciły do Tesco będzie miał wszystkie dane osobowe otarła. Zaleca się również, że ludzie stają się dalsze informacje na temat sposobu, aby usunąć dane osobowe z smartfonów poprzez Get stronie rządu Safe Online.

Google powiedział, ktoś sprzedaje używany gadżet powinien przestrzegać kilku kroków w celu ochrony informacji.

„W przypadku sprzedaży lub zbycia urządzenia, zaleca się włączenie szyfrowania w urządzeniu i zastosować przywrócić ustawienia fabryczne wcześniej”, powiedział rzecznik.

Systemy szyfrowania danych są dostępne na Androida od lat, dodał.

Oczekuje się, że następna wersja Androida, aby włączyć szyfrowanie domyślnie. Obecnie jest do właścicieli, aby włączyć go do siebie.

Tagi: , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.