ciekawostki elektroniczne

Urządzenia są zdalnie przetrzenne w areszcie

Wszystkie dane na temat niektórych tabletów i telefonów zajętych jako dowód jest zniszczona, na odległość, podczas gdy są one w areszcie policyjnym. I policji w Dorset powiedział to się stało do sześciu zatrzymanych urządzeń to mieli w areszcie, w ciągu jednego roku.

Zastosowana technologia zaprojektowana, aby umożliwić właścicielom usunięcie poufnych danych z ich telefonów, jeśli są one skradzione. „Jeśli urządzenie ma sygnału, teoretycznie jest to możliwe, aby wytrzeć zdalnie,” powiedział Ken Munro, śledcza ekspert z pióra testowe Partners. Rzeczniczka policji w Dorset, powiedziała: „Nie było sześć wypadków, ale nie wiemy, w jaki sposób ludzie wytarł je.

„Mamy przypadki, gdy telefon się zajętych, a oni nie zawsze są brane od aresztowanego – ale nie znamy szczegółów tych przypadkach nie jest powodem do prowadzenia ewidencji tego,” dodała. Rzeczniczka policji Derbyshire potwierdził, że siły miał jeden incydent urządzenia zdalnie wycierane podczas gdy w policyjnym areszcie. „Nie możemy dzielić się wielu szczegółów o tym, ale sprawa dotyczyła oszustwa romans, i telefon udział w dochodzeniu była zdalnie przetrzeć,” powiedziała. „To nie miało wpływu na dochodzenie, i udaliśmy się na uzyska przekonanie,” dodała.

Tymczasem policja Cleveland powiedziała, że to też miał przypadek telefonu, które zostały wymazane, ale nie było jasne „, czy została ona otarła przed wejściem w rękach policji”. Zapytany, czy policja uznała, że problem nie uszkodzić ich dochodzenie, rzecznik powiedział: „Nie wiemy, bo nie wiemy, co było w telefonie.”

Inne siły policyjne, których dotyczy kwestii to:

  • Cambridgeshire – jedno zdarzenie w okresie od sierpnia 2013 i sierpnia 2014
  • Durham – jeden incydent w tym samym okresie
  • Nottingham – jeden incydent

Pani Munro, który analizuje setki laptopów, tabletów, telefonów i innych urządzeń dla klientów korporacyjnych, powiedział: „Kiedy wykorzystać urządzenie do kryminalistyki cyfrowej, możemy umieścić go bezpośrednio na częstotliwości radiowej ekranowany torbę, która zapobiega się poprzez sygnały .

„Jeśli nie możemy dostać się na scenie w ciągu godziny, możemy powiedzieć klientowi pop go w kuchence mikrofalowej. „Mikrofalówka jest dość skuteczny jako tarcza przeciwko sygnałów komórkowych lub tabletek – po prostu nie włączyć.” SecureDrives, która rozwija się dyski twarde dla wojska, wypuszcza jeden w przyszłym roku, który może być fizycznie zniszczone tylko przez wysłanie wiadomości tekstowej.

Dysk – który będzie kosztować więcej niż 1000 funtów – jest także odporny na torby blokującej częstotliwości radiowej. „Dysk twardy jest ciągle szuka sieci sygnałów, jeśli jest pozbawione im, że to zniszczy się. Byłoby zobaczyć taką torbę jako zagrożenie,”.

Tagi: , , , , , , , ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.