zegarki doxa

Jak zmieniały się zegarki doxa na przestrzeni lat.

Od 04 kwietnia do 21 października 2012, szwajcarskiej firmy z wieloletnim doświadczeniem zegarki doxa, wraz z muzeum zegarów, prezentuje przegląd swojej bogatej historii. Wśród eksponatów są nie tylko eksponaty z początku fabryki zegarków, ale także specjalną kieszeń tematyczna zegarki, zegarki doxa kalibru 8-dniowego, panowie i panie zegarki z 20. wieku, chronografów, i wiele innych.

Billboardy reklamowe i katalogi sprzedaży ilustrują obecność na rynku Doxa w latach 1920 i 1930. Inne nowości to seria Grafik i SUB z lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych. W centralnym, 4 wieże pokazują bieżące podkreśla przedstawione przez DOXA w Baselword międzynarodowej targi zegarków i biżuterii, które odbyło się w Bazylei w marcu. Warto zauważyć, że wystawa odbędzie się w salach dworu zakupionego przez Georges Ducommun, założyciela firmy DOXA, w 1912 roku broszurę (w języku francuskim i angielskim) towarzyszący wystawie wyjaśnia historię każdej sztuki pokazane.

Wycieczka po wystawie zaczyna się Georges Ducommun. Jak idziesz do ruchu wskazówek zegara wokół byłej jadalni, będziesz pod wrażeniem, jak dalekowzroczny był ten wielki biznes i jak dobrze, że skorzystał z możliwości oferowanych mu przez środowisko w ciągłym zmianom. Na przykład, kieszeń na zegarki doxa zdjęcia lokomotywy lub pociągu grawerowane na odwrocie przypadku zegarka były bardzo udane i bardzo potrzebne, nie tylko ze względu na ich piękno, ale również ze względu na ich dokładność. Jako pierwsze samochody zaczęły wymianie wagonów Konnej, Georges Ducommun opracował DOXA 8-dniowego kalibru. Ruch ten był używany przez Bugatti, Mercedes, Peugeot i wielu innych producentów samochodów, a później został również zainstalowany na statkach i samolotach.

W ciągu dziewiętnastu lat dwudziestych i trzydziestych, zegarki doxa nie tylko opracowane indywidualne zegarki dla prawie każdego klienta, ale także bezpośredni wpływ na zachowanie rynku poprzez tworzenie szerokich kampanii reklamowych. Kilka billboardy reklamowe podkreślają zabytkowe pionierską rolę DOXA w sprzedaży swoich produktów. W roku 1930 postęp technologiczny stał się bardziej widoczny. Na przykład, DOXA rozpoczęła produkcję chronografów. Zegarki stał się również antymagnetyczny, kurz i wodoszczelne. 1957 to początek serii graficzna. Emile Jauslin, reżyser i Paul Henry, szef komunikacji, opracowane zegarek z prostych, prostych linii. Streszczenie projektu jest absolutnym trendem i Grafik zegarki wciąż należą do najbardziej udanych produktów DOXA.

W 1960 roku, dyrektor firmy Urs Eschle, stworzył SUB DOXA. To niezwykłe Zegarek do nurkowania z dwoma sensacyjnych nowych ulepszeń: jednokierunkowy obrotowe ramki z wbudowanym zera godzin wykresie nurkowania i fluorescencyjnym tarczy pomarańczowego, który zapewnia optymalną czytelność nawet w ekstremalnych warunkach oświetleniowych. Ten nowy model dla profesjonalnych nurków został zrealizowany we współpracy z renomowaną organizację nurkowania sportu w USA, kierowany wówczas przez Jacques-Yves Cousteau. Legendarny wybierania pomarańczowy i wiele niezbędne funkcje dla nurków uczyniły ten zegarek bestsellerem od 1967 roku W 1970 roku, DOXA została wyłącznym dostawcą nurkowania zegarki dla nurków Armii Szwajcarskiej.

Po objeździe wokół jadalni rodziny Ducommun, znajdziesz 4 wieże w środku pokoju pokazano najnowsze kreacje Doxa jest. Podkreślają historię sukcesu zegarków Doxa i strategię wytwarzania precyzyjnych, niezawodnych i stylowe zegarki dla wielu zastosowań.

Tagi:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.